Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Cilt Tiplerinin Sahip Olduğu Özellikler

Cilt Tiplerinin Sahip Olduğu Özellikler

Cilt bakımı yapmadan önce bilmemiz gereken cilt tipimizin ne olduğudur. Her ürün, her cilt için uygun olmayabilir. Her cilt tipinin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu dezavantajları olumlu tarafa çevirecek olan şey doğru ve yerinde uygulanan bakımlardır.

Cilt tipilerini başlıca 4 temel başlık altında toplayabiliriz;

Bakımı En Zor Karma Ciltler

T bölgesi yani yanak, alın burun, çene kısmı yağlıdır. Dengesi çabuak bozulduğundan en doğru çözüm, yağlı ve kuru bölgeler için ayrı ürünler kullanmaktır. Dengesi çabuk bozulan bir cilt tipi olduğundan yağlı bölgeler için ılık yeşil çayı cildinize oldukça iyi gelecektir. Hassas ve karma cildiniz için Novabazar.com üzerinden satın alabileceğiniz Loreal Paris 3 Etkili Ferahlık Günlük Bakım Kremini öneriyoruz.

Karma Ciltlerin Avantajları;

Kuru ciltte olduğu kadar kuruluk ve gerginlik hissi yaşanmaz.

Karma Ciltlerin Dezavantajları;

Cilt bakımı için çok fazla sayıda ürün kullanmaları gerekir.

Kuru Ciltler

Kuru ciltlerde gözenekler küçük, nem oranı çok düşük cilt gergindir. Kuru ciltlerde erken yaştan itibaren, bilinçli bir bakım uygulanırsa, erken yaşlanmanın önüne geçilebilir. Özellikle bu cilt tipinde nemlendirme ve besleme çok önemlidir. Nemlendiricinin en çok kullanıldığı bu cilt tipinde yapılacak en büyük hata sabun kullanımı ile cilt bakımının sağlanmasıdır. Çünkü sabun cildi kurutan bir yapıya sahiptir. Kuru cildiniz için Clinique Smart Gece Nemlendiricisini Novabazar.com’un cilt bakım ürünleri kategorisinden temin edebilirsiniz.

 

Normal Ciltler

Derinin güzelliğini ve kalitesini kaybetmemesi için genç yaşlardan itibaren koruyucu bakım uygulanması ve doğru bakım ürünleri ile cildin desteklenmesi gerekmektedir. Peeling ve hafif nemlendirmeyle bu cilt tipinin bakımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Paraben içeren kimi makyaj malzemesi ve sabunlar gözeneklerin yapısını bozabilir bu sebeple tüm cilt tiplerinde olduğu gibi normal ciltlerde de kaliteli ürün kullanımı oldukça önemlidir.

Normal Ciltlerin Avantajları;

Cilt aydınlık, bakımlı bir görünüme sahiptir.

Normal Ciltlerin Dezavantajları;

Bu cilt tipinin dezavantajı yoktur.

Yağlı Ciltler

Cildin görünümü parlak ve yağlıdır. Yağlı cilt daha uzun süre diri kalır. Kırışıklıklar açısından diğer cilt tiplerine göre daha şanslıdır ancak bakımına dikkat edilmezse en büyük tehlikesi sarkmasıdır. Yaşlandıkça kırışıklıktan çok, derin çizgiler belirgin hale gelir. Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, hormon düzeyleri, gebelik, stres cildin yağlanmasına ve gözeneklerin açılmasına sebebiyet verecektir. Bu açıdan cilt temizliği ve cildin kirden arındırılması oldukça önemlidir. Cildinizi sabah akşam yine novabazar.com üzerinde bulabileceğiniz Garnier Arındırıcı Temizleme Jeli ile yıkamanız cildinizin yağ dengesinin düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Yağlı Cildin Avantajları;

Kuruluk şikâyeti yaşanmamaktadır.

Cildin daha aydınlıktır.

Cilt UV ışınlara ve diğer çevresel faktörlere karşı korunacağı için yaşlanma belirtilerine karşı da önlem alınacaktır.

Yağlı Cildin Dezavantajları;

Akne, sivilce, siyah noktalara meyillidir.

Cilt temizliğine sürekli olarak dikkat etmek gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz