Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

Zayıflamaya Yardımcı 10 Yiyecek

Bu listeye dikkat! Diyet yapanların mutlaka okuması gereken faydalı bir yiyecek listesi.

[ads2]
1. Armut Orta boy bir  armut yaklaşık 5,5 gram lif  içerir, kilo kaybı için oldukça etkili bir meyvedir. Sao Paulo Üniversitesi ( Brezilya) bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.
Diyette olanlar için 1 adet armut ve 1 kase yoğurt sabah kahvaltısı için oldukça ideal bir seçimdir.

2. Domates –  Domatesten  bir ısırık alındığında vücudumuzda holetsistokin hormonları  salgılanmaya başlar.gAyr bu hormon tokluk uyarır ve iştah ehlileştirdiğine. Ayrıca bu hormon, açlık  hissini azaltır  ve içinde bulunan likopen maddesi kanseri önlemede etkilidir.

3. Peynir – Tennessee Üniversitesi (ABD) tarafından yapılan bir çalışmada; günde 50 gramlık bir porsiyon gelecek kilo riskini azaltmaya yardımcı olduğunu saptadı.
Uzmanlar; tam yağlı süt ve ürünlerinin metabolizmaya iyi gelen yağ asitleri içerdiğini ve sağlıklı olmak için hergün mutlaka tüketilmesi gerekiğini söyledi.

4. Siyah fasülye – Ülkemizde çok fazla tüketilmese de siyah fasülyenin bir çok faydası vardır.
Öncelikle kalp krizi riskini azaltır. Kan şekerini dengede tutar. Kolon kanserine yakalanma riskini düşürür. Anemiyi (kansızlık ) önler. Lif bakımından da oldukça zengindir.
Siyah fasülyenin faydaları için tıklayın.

5. Sarımsak –  Birçok et  ve yemeklere lezzet vermesi için katılan sarımsak metabolizmayı hızlandırır ve gribal enfeksiyonlardan korunmaya yardımcı olur.

6.Tavuk yumurtası – Missouri St Louis Üniversitesi (ABD) bilim adamları, diyet yapan kadın grubunu düzenledi. Her sabah yumurta, reçel ve ekmek yiyen kadınların aynı kaloride sadece sandviç yiyen kadınlara oranla 2 kat daha hızlı zayıfladığını  tespit etti. Tok tutması ve protein bakımından zengin olan yumurtanın hergün 1 tane yenmesi gerektiğini, metabolizmayı hızlandırdığını ve zayıflamaya yardımcı olduğunu dile getirdiler. Ancak alerjisi olan kişiler dikkatli olmalıdır.

7. Karnabahar – En yüksek C vitamini içeren sebzelerden  biri olan karnabaharın 30 gramı günlük ihtiyacın üçte birini sağlamaktadır. Karabahar içerdiğii lif bakımından kabızlık problemi çekenler içinde oldukça etkili bir sonuç almayı sağlar.

8. Kahve – Metabolizma hızlandırıcı ve uyarıcı olması bakımından hem dinç hissetmeyi sağlar hem de kilo vermeye yardımcıdır. http://kadininkitabi.com

9. Zeytinyağı – Zeytinyağı çoklu doymamış yağ asitleri içerir. Tokluk hissi sağlar ve iştahı kontroletmeye yardımcı olur.  Günde sadece 3 yemek kaşığı zeytinyağı metabolizma ivme kazandırır.

[ads1]
10. Lor peyniri – 100 gram lor peynirinde yaklaşık 15 gr protein içerir ve sadece 80 kaloridir. Tokluk hissi yaratır ve diyeatte önerilen bir süt ürünüdür.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz