Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Zayıflamak İçin Sebzeleri Nasıl Tüketmeliyiz?

[ads1]Gün içerisinde daha az acıkmak, uzun süre tok kalabilmek, kan şekerinizin çok hızlı bir şekilde yükselip düşmemesi, bağırsaklarınızın daha iyi çalışması ve kabızlık yaşamamanız için sebzeleri sofralarınızdan eksik etmeyin. Hele de kadınlar zayıflama konusuna daha çok dikkat etmelidir. Bunun için de en uygun besinler sebzelerdir. Her mevsim farklı çeşitleriyle sofralarımızı süsleyen, farklı lezzetleriyle de damaklarımızda farklı tatlar bırakan sebzelerin doğru bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Peki ya, sebzeler nasıl tüketilmelidir?

yag yakimi hizlandirma sebze suyu

Sebzeler Nasıl Tüketilir?

                Zayıflamak için oldukça önemli olan sebzelerin mevsiminde tüketilmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında kadınlar tarafından buzlukta stoklanan yaz sebzelerinin kış aylarda tüketilmesi pek de önerilen bir durum değildir. Her sebzenin kendi mevsiminde yenmesi önerilmektedir. Böylece bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Ancak illaki buzlukta saklamak istiyorsanız az bir şoklama ile buzluğa koyarak en geç 3 ay içerisinde tüketmelisiniz.

sebze-tüketimi

Sebze yemeklerinin kıyma, et, tavuk, peynir ya da yumurta ile zenginleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sebze yemeklerinizi kuru baklagiller ya da yoğurtla da destekleyebilirsiniz. Sebzelerin bu şekilde zenginleştirilmesi ile besin değerleri artmakta ve daha uzun süre tok tutmaktadır.

sebzeler

[ads2]Sebzelerin çok fazla pişirilerek ve kızartılarak  öldürülmesi de oldukça yanlıştır. Çiğ olarak da tüketilebilen sebzelerin çiğ olarak tüketimi tercih edilmeli, pırasa, ıspanak, havuç gibi sebzeleri salatalarınızda sık sık kullanabilirsiniz. Bununla birlikte sebzelerin en iyi pişirme yöntemi buharda haşlamaktır. Böylece vitamin ve minerallerini daha iyi koruyacaktır. Suda haşladığınız sebzelerinizin de vitaminleri suya geçtiği için haşlama sularını dökmeden çorbalarınızda ve sebze yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz