Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Yüz Şeklinize Yakışan Saç Modelleri

Yuvarlak yüzlü kadınlar dengeli yumuşak bir yüz yapısına sahiptir. Eğer yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bu görünümü inceltmek istiyorsanız, saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır.

Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Keskin ve sert hatlar vardır. Kare bir yüze uyacak en uygun saç modeli de yine kare bir kesimdir. Ancak yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız, saçınıza yumuşak görünümlü yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Yuvarlak kesimli kakül ve şakaklara inen saç tutamları yaptırılabilir.

Dikdörtgen yüz şekli suratta değişiklik yapar ancak ifadeyi fazla değiştirmez. Eğer yüzünüzün biraz kısalması amacı ile kesim isterseniz, çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini kapatacak şekilde kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

Enine dikdörtgen yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak istiyorsanız, uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara katılacak hacimli kesimler tercih etmelisiniz. Dikdörtgen şeklinde kesimler sayesinde yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda biraz olsun değişiklik sağlayabilirsiniz.

Ters üçgen yüz, ifadeyi ve yüzü tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak iyi olacaktır. Makyaja en uygun yüz biçimidir. Eğer yüz biçimini değiştirmeden daha güçlü bir ifade katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine volüm vererek bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Ancak biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesini vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

Üçgen yüz şekli daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ve doğru kesim, model hamleleri ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü artırarak yaptırabilirsiniz. Ayrıca küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

Baklava yüz biçiminde saçınıza birçok modeli yaptırabilirsiniz. Uzun, kısa, düz, dalgalı, kaküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nerenin geri planda kalmasına kuaförünüzle birlikte karar vererek doğru ve uygun saç modelinizi bulmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz