Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Yüz Gerdirmede Yeni Yöntem: Ulthera

[ads2]En çabuk yaşlanan ve yaşlılık belirtileri göstermeye başlayan yer yüzdür. 25 yaşından itibaren genç kızların çoğu kırışıklık, sarkma gibi problemlerin oluşmasını önlemek amacıyla erkenden kullanmaya başlıyor.
Şimdilerde ise yüz germe ameliyatları yerine daha farklı çözüm arayışları içine gidiliyor. Çünkü insanların yaşam kalitesi arttı, sağlık ve güzellik için talepleri de çoğaldı. Tıp günden güne gelişiyor ve yeni alternatifler üretiyor.

Bu yazımızda derideki gevşeme, sarkma gibi problemleri bıçak altına yatmadan ve 1 saat içerisinde yok eden yüz germe yöntemi Ulthera’yı Dr. Ali Duman’dan öğreniyoruz.

Ulthera yönteminin diğer yüz germe uygulamalarından farkı nedir?

Ulthera yönteminde ses dalgalarından faydalanılarak derinin 3 mm ve 5 mm derinliğindeki dokulara kolajen üretiminin desteklenmesini sağlayan bir tedavi şeklidir. Bu yöntemle lazer ve diğer ameliyatsız germe işlemlerinde yapılamayanlar rahatlıkla yapılabiliyor.

Ulthera tedavisinin bir diğer özelliği de fokus ultrasound teknolojisi kullanılıp cilt germe yapabilen tek tekniktir. Bir seansta dahi hasta kendini  daha iyi hissedecektir.

Ultera cildi nasıl geriyor?

Ultherapy denen cihaz kullanılarak ses dalgaları istenilen doku derinliğine sabitleniyor ve deriye zarar vermeyecek şekilde deri altında kolajen üretimi sağlayacak ısı titreşimleri yaratılıyor.

Ultera tedavisinden sonra herhangi bir iz veya belirti kalıyor mu?

Hayır. Ne yanık ne de leke gibi herhangi bir iz kalmıyor. Bazı hastaların cildi çok hassas olduğu için hafif kızarıklık olur bu da birkaç saat sonra geçer.

Bu yöntem kaç yaşındayken yaptırılabilir?

Cildin kolajen yani elastik yapısı orta yaş ve üzeri kişilerde daha fazla meydana gelmekte ve cilt sıkılığını yitirmektedir. Ultherayı, orta yaşı geçen (40 ila 65 yaş arası) herkes bu yöntemi gevşemiş cildini sıkılaştırmak için yaptırabilir. Bu kişilerde sonuç daha net görülmektedir.

Ulthera özelikle hangi bölgelere uygulanır?

Göz kapağı
Yanak
Boyun

Kimlere Ulthera uygulanabilir?

Cildinin sarkmış  ve sıkı olmadığınıı düşünenler bu yönteme başvurabilirler.

Ulthera ne kadar güvenli bir yöntemdir?

Hiçbir yan etkiye rastlanılmayan ultrasound teknolojisi  50 yıldır kullanılıyor.  Ulthera aleti Amerika FDA tarafından tasdiklenmiştir. Ancak doktorunuzu seçerken seçici olun.

Ulthera kaç seanstır ve etkisi ne zaman görülür?

Yanlızca 1 seans istenilen sonuca erişilmesi için yeterli olmaktadır. İşlem bittiğinde ilk haftadan biraz belli olur ancak 1-1,5 ay sonra tedavi gözle farkedilir biçimde etkisini gösterir. 6 ay sonra ise tam sonuç alınmış olur.

Ulthera tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Ortalama 2 yıl.

[ads1]Ulthera seans ücreti ne kadar?

Bu tedavide kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir. Ses dalgası uygulama sayısı ile orantılıdır. Örneğin sadece yüz için 750- 800 defa uygulama yapılmaktadır. Ortama fiyat ise 2500- 3000 Euro’dur. Boyun ve dekolte bölgesi için ise 2000 Euro’dur.

İlginizi çekbilir
Kırışıklık Tedavisinde Yeni Yöntem: Frotoks

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz