Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Yumurta Zarının İnanılmaz Faydası

[ads2]Yumurta kaliteli protein bakımından oldukça zengin bir doğal besindir.  Her geçen gün yumurtanın bir faydasını daha öğreniyoruz. Yumurta beyazıyla, sarısıyla, kabuğuyla hatta ve hatta kabukla yumurta arasında bulunan zarı dahi mucizeler yaratabiliyor.  Yumurtanın faydalarını aslında saymakla bitiremeyiz. Geçen yazımızda yumurta kabuğunun ne kadar faydalı olduğunu ve yediğiniz yumurtaların kabuğunu atmayarak evde doğal kalsiyum deposu oluşturabileceğinizi uzun uzun yazıp anlatmıştık. Yumurta kabuğunun faydasını, nelere iyi geldiğini, nasıl tüketebileceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Bu gün de yumurta zarı hakkında yeni bir bilgi daha öğrendik.

Biz kadınlar ev işi gücü arasında mutlaka bir yerimizi çarpar, kanatır ,bıçakla keser yaralanırız. Yarayı hijyenik tutmak mikrop kapmasını engellemek için yapay maddelerden üretilmiş fayda yerine zarar getiren yara bantlarını kullanmaya koşarız. Ancak yara bandı gerçekten de yaralı bölgeyi kapatarak oksijenle temasını kesiyor ve iyileşme sürecini uzatıyor.
Şimdi size Kadininkitabi.com olarak yumurta zarının mucizevi özelliğinden bahsedeceğiz.

Yumurta zarı doğal nefes alabilen yapısı ve yapışkanımsı bir maddeden yaratıldığı için kesiklerde, küçük yaralanmalarda yanıklarda yara bandı yerine bu zarı kullanarak daha hızlı ve iyi sonuç alabilirsiniz.

[ads1]Peki yumurta zarını nasıl kullanacağız?

1 Adet yumurtayı haşlayıdıktan sonra normal bir şekilde yumurtayı soyun ve kabuğunun iç tarafında kalan yumurta zarını parmak yardımıyla çıkarın ve yaralı bölgenin üzerine kapatın. İşte size doğal yara bandı.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz