Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Yaz Diyeti Seçenekleri

Yaz İçin Nasıl Bir Diyet Yapılmalıdır?

Isınan havalar yaz aylarının habercisidir. Ve yaz ayları da deniz, kum, güneş üçlemesinin hayallerinin kurulduğu bir mevsimdir. Kadınlar için ise tehlike çanlarının çalmaya başladığı zaman aralıklarıdır. Kışın fark etmeden alınan kilolar, yazın bikini giymek için engel olan en büyük sorunlar olmakta ve kadınlar havaların ısınması ile birlikte yaz diyeti seçeneklerini inceleyerek bir an önce incelmeye gayret ederler. Havaların ısınması ile başlanacak bu diyetlerde bol bol su içmek çok önemlidir.Yaz Diyeti Seçenekleri

7 Günlük Yaz diyeti

Kalori oranlarının düşük olduğu bir diyet programı seçerek haftalık diyet listenizi oluşturabilirsiniz. Bu diyetteki en önemli unsurların biri bol bol su içmektedir. Daha sonrasında ise son gününde sadece içeceklerden oluşan bir program ile sabırla diyeti tamamlamak gereklidir. Bu şekilde bir diyeti şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk gün kahvaltıda kepekli ekmekle yapılan kaşarlı tost ve elma, öğlen menüsünde 2 adet tavukgöğsü fırında hazırlanmış olarak ve salata, akşam menüsünde ise yağsız bir şekilde kızarmış et ve bir kâse yoğurt uygulanmalıdır.
  • İkinci gün kahvaltıya meyve kokteyli ile başlayabilir ve bir bardak kahve veya çay içebilirsiniz. Öğlen menüsünde meyve suyu, kaşarlı tost, akşam menüsünde ise fırında hindi eti ve elma olabilir.
  • Üçüncü gün kahvaltıda bir bardak elma suyu ve hindi jambon olurken öğlen iki dilim peynir ve bir adet muz, akşam menüsünde ise fırında tavuk ve üç top dondurma tüketilmelidir.
  • Dördüncü meyve kokteyli ve çay, öğlen meyve suyu ve kepekli ekmekten tost, akşamları ise fırında tavuk ve salata olabilir
  • Beşinci günde bir bardak elma suyu jambon, yağsız et ve yoğurt, meyve suyu ve kepekli ekmekten kaşarlı tost olarak öğünler tamamlanabilir.
  • Altıncı günde ise meyve kokteyli, çay, fırında hindir eti ve meyve; yağsız kızarmış et ve bir kase yoğurt ile de menünüz tamamlanabilir.
  • Yedinci gün de ise domates suyu, ayran, süt ile üç öğünde tamamlanır.

Bu şekilde bir haftalık bir yaz diyeti tamamlanmış olur. Yanında egzersiz ile birlikte bu diyetin amacı bir haftada beş kilo vermektir.Yaz Diyeti Seçenekleri

Yaptığınız Diyet Uzun Soluklu Olmalı

Diyet yaparak zayıflamak mümkün olmaktadır. Ancak beslenme düzeninizin tamamen değişerek aynı kiloda kalmayı sağlayabilirsiniz. Bazı kadınlar iştahını düzenlemekte sorun yaşıyor olabilir ve diyabet, depresyon ve hipertansiyon gibi sorunlarda zayıf yanlarınız olacaktır. Genel olarak yapacağınız yaz diyetinde tabağınızda proteinler olmalı ve mayalı ürünlerin yanında minerallere ve vitaminlere de ihtiyaç duyacaksınız. Beslenme düzeniniz içerisinde kereviz, mantar, yabanmersini ve ananas olmalı ve kiraz suyu, bali muz gibi ürünler de kesinlikle tüketilmemelidir.

Sağlıklı bir diyet için kahvaltıda bulunması gereken seçimler arasında omlet olabilir, pekmez, domates, ananas suyu, elma, tahıllı ekmekte olabilir. Ara öğünlerde badem, ceviz, fındık gibi kuru yemişlerin yanında limon, portakal, greyfurt suyu da denenebilir. Öğlen menüsünde ise tavuk eti, buharda pişmiş sebzeler, salata, haşlanmış patatesi kızarmış ton balığı gibi seçimler yapabilirsiniz. Akşam öğünlerinde ise fırında somon, çiğ ya da çiğe yakın pişmiş sebzeler, salata içecek olarak ta sıcak limonata önerilebilir. Aç kalmadan ama aynı zamanda bağırsaklarda şişkinlik meydana getirmeyen diyetlerin denenmesi hem sağlıklı bir vücut yapısı sağlarken, hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

DİĞER SEÇENEKLER:

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz