Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Vücudunuzu Güzel Gösterecek Öneriler

Kış ayı geldiği andan itibaren herkes ortalama 1 ila 5 kg almaktadır. Bahar gelmesiye birlikte alınan kilolar dar badilerden ve pantolonlardan dışarı taşıyor ve “acilen kilo ver” sinyalleri beyninizde canlanıyor. Tabi kilo almak kolay olsada vermek o kadar da kolay olmuyor. Kiloyu yavaş yavaş ve sağlıklı bir şekilde veredurun biz size kış kilolarını nasıl kamufle edebileceğinizi anlatalım.

İstemediğiniz bölgelerdeki kiloları verene kadar sizi daha güzel gösterecek 5 tüyo.

1. Dik çizgili modeller
Giysilerinizde yatay çizgiler yerine yukardan aşağı doğru olan olan dikey çizgileri kullanın. Çünkü kilolu kişilerin kilolarını gizleyebildiği en akılcı yöntemlerden biri de burdur. Dikey çizgiler zayıf göstermeye yaradığı gibi uzun da gösterir.

2. Koyu renkler
Görünüşünden rahatsız olduğunuz bölgeyi koyu renklerle kamufle edebilirsiniz. Örneğin kalçalarınız çok büyükse koyu renkli pantolon veya etek giydiğinizde fazlalıklar göze çarpmayacaktır. Göğüslerinizden şikayetçi iseniz de aynı şekilde koyu kıyafetler giymeli üzerine de uzun ve göz alıcı bir kolye ile dikkati ona çekebilirsiniz.

3. Çift renkli kıyafet (Ombre modeli)
Bu yılın trend kıyafetlerinden biri de ombre stili. Örneğin giysilerinizin alt tarafı koyu, üst tarafı açık renk ya da üstü koyu alt tarafı açık bir renk. Bu şekilde fazlalık olan bölgenizi modaya uygun bir şekilde kamufle edebilirsiniz.

4. Topuklarınıza kadar giyinin
Eğer kıza boylu ve biraz da kilolu iseniz asla ve asla kapri yada kısa ile uzun arası bir uzunlukta kıyafet seçmeyin. Genellikle uzun ve koyu renkler sizi hem uzun hem de zayıf gösterir.

[ads1]5. Yüksek bel
Etek ve pantolon seçimlerini düşük bel yerine yüksek belden yana yaparsanız göbeğinizi daha sıkı gösterir ve katlanmasına engel olur. Düşük bel giydiğinizde hafif bir fazlalığınız olsa belli eder. Yüksek bel tercih edin ve üzerine de kalçanıza gelecek kadar uzun bir kombinle tamamlayın.

Yazar: Esma Göktunç
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz