Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Uyurken Sütyen Giymek Zararlı mı?

Kadınlar  arasında konuşulan ve en çok meral edilen konuların başında da gece yatarken sütyeni çıkartıp mı yatmalı yoksa sütyenle birlikte mi uyunmalı? Bazıları sütyeni uyurken çıkartmalı çünkü, göğüsler rahat olmalı sıkışık halde tutulmamalı derken, bazılarımız da göğüslerin sarkmaması ya da gevşek bir hal almaması için gece yatarken de sütyeni takıp öyle yatmalı diye düşünüyor. Aslında burada önemli olan kimin ne düşündüğü değil elbette. Uyurken ya da yatarken sütyen takmalı ile birçok söylenti var. Yapılan son araştırmalara göre gece yatarken sütyen takmanın zararları ve faydaları Kadının Kitabı.com’da…

Yatağa sütyen takıp yatınca meme kanserine veya meme dokusunu zayıflatarak sarkmaya sebep olabileceği konusu sıkça gündeme geliyor. Lakin yatarken sütyen takmanın bu açıdan zararlı olduğunu gösteren henüz hiçbir delil bulunmamaktadır.

Göğüs Kanseri Cerrahisi Doç. Dr. Amber Guth “Genel olarak sütyen takmanın meme kanserine yakalanma riski üzerinde bir etkisi yok. Yayınlanan son araştırmalara bakıldığında, meme kanseri riskinin  sütyen takma ile ilgili  herhangi bir ilişkinin olmadığını gösteriyor” diyor.

Ayrıca Uzman doktor Lu Chen, günde kaç saat sütyen takıp takılmadığı, sütyen kullanımına kaç yaşında başlanıldığı, ne tür bir sütyen takldığı gibi farklılıklar meme kanseri riskini tetikleyecek faktörler olmadığını dile getiriyor.

[ads2]Diğer yandan da  sütyen takarak yatmanın göğüsleri ne dik tuttuğu ne de sütyen takmamakla göğüslerin deforme olup sarktığı gibi bir durum söz konusu değildir.
Sütyenin amacı göğüslerinizin kıyafetlerin altında düz ve güzel görünmesini sağlamaktır. Sütyenin başka hiçbir faydası ya da herhangi bir zararı olmadığını bilmenizde fayda var.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz