Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Topuklu Ayakkabı Egzersizleri İle Ağrılara Son

[ads1]Dünkü yazımızda sizlere kadınların neden topuklu ayakkabı tercih ettikleri ile ilgili bilgi vermiş. Bu tercihin kadınlar açısından büyük önem taşıdığını belirterek onların hiçbir zaman topuklu ayakkabı modasından vazgeçemeyeceğini söylemiştik. Bugünkü yazımızda ise kadınların vazgeçilmez ayakkabı modellerinden birisi olan topuklu ayakkabıları kullanmak zorunda kalan ya da sıkça tercih edenlerin karşı karşıya kaldıkları ortopedik sıkıntıları en alt düzeye nasıl indirebilecekleri ile ilgili püf noktalarını anlatmak istedik. Eğer işiniz ya da zevkiniz gereği sizler de topuklu ayakkabı giymek zorunda kalıyorsanız, önereceğimiz egzersizlerle ayak sağlığınızı koruyarak ağrılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz. Ayak sağlığınızı korumak için aşağıda belirteceğimiz ayak egzersizlerini her gün sonunda uygulayarak kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

ayak egzersizleri 2

[ads2]Uygulayacağınız Egzersizler

1) Ayağınızın birisini bükerek kucağınıza alın ve ilk olarak ayağınızın altını parmaklarınızla bastırarak iyice ovun. Topuklarınızdan, ayak parmaklarınıza kadar ovalayarak kan akışını hızlandırın. El parmaklarınızı ayak parmak aralarınıza geçirerek bileğinizden destek alarak dairesel hareketlerle ayağınıza masaj yapmaya devam edin. Ayağınız ve bileğiniz iyice rahatladıktan sonra aynı işlemi diğer ayağınız için de uygulayın.

2) Her iki elinizi de ayak bileğinize sım sıkı tutturarak kaval kemiğinizle bileğinizin bağlandığı noktaya, ellerinizi birbirinin tersi istikamette hareket ettirerek masaj yapın.

3) Masaj işleminin ardından sırt üstü uzanarak, ayaklarınızı yerden 50 – 60 cm yukarı dayamak kaydıyla ayaklarınızdaki kan akışını azaltarak, ağrılarınızın azaldığını hissedebilirsiniz. Bu işlemi yaklaşık 5-7 dakika arasında uygulayarak ayaklarınızı uyuştuğunu hissedene kadar devam ettirin.

ayak egzersizleri

4) Duvara dayayarak dinlendirdiğiniz ayaklarınızı bir sandalyeye oturarak 15 dakika boyunca tuzlu ılık suyun içerisinde tutmak kaydıyla ayaklarınızdaki gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi her akşam tekrarladığınız taktirde topuklu ayakkabının ayağınızda bıraktığı izleri de yok edebilirsiniz.

Tüm bu egzersizleri hergün düzenli olarak 15-20 dakikanızı ayırarak uygularsanız topuklu ayakkabılardan kaynaklanan ağrılardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz