Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Tırnaklarınızı Beyazlatmak İçin 5 Yöntem

[ads1]Tırnak bakımları ve güzelliği ellerin güzel görünmesi bakımından büyük bir önem taşımaktadır. Sürekli oje sürülmesi nedeniyle havasız kalan tırnaklarda sararmalar meydana gelebilmekte, düzgün bakımlarının yapılmaması durumunda ise kırılma, çatlama, renk değişimleri meydana gelebilmektedir.

Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklarınızın beyazlaması ve daha güzel bir görünüm kazanması için bazı kürler uygulayabilir, daha beyaz tırnaklara sahip olabilirsiniz.

    • Beyazlatıcı Diş Macunları: Tırnaklarınızda daha beyaz bir görünüm sağlamak için bir bebek diş fırçasıyla beyazlatıcı etkiye sahip olan bir diş macununu tırnaklarınıza çok fazla bastırmadan uygulayabilirsiniz. 1- 2 dakika devam edeceğiniz bu uygulamadan sonra tırnaklarınızı bol suyla durulayın. Düzenli olarak kullanmanız halinde tırnaklarınızın daha beyaz bir görünüm kazandığını fark edebilirsiniz.
    • Oksijenli Su ve Karbonat: Yine macun kıvamına gelene kadar karıştıracağınız bu iki maddeyle tırnaklarınızın üzerini kaplayın. 3 dakika bekletip ardından bol su ile durulayın.
    • Oje Bazı: Uzun süre tırnaklarda kalan ojeler  ve içilen sigara gibi etkilerle tırnaklarda sararmalar meydana gelmektedir. Tırnaklarınıza süreceğiniz baz ile tırnaklarınızda oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmemeniz de büyük bir önem taşımaktadır. Haftada bir gün de olsa tırnaklarınızı tamamen temizleyip ojesiz bırakarak havalandırmayı da unutmayın.

[ads2]

  • Limon Suyu ve Karbonat: Tırnak beyazlatma için kullanacağınız yarım limonu bir paket karbonatla karıştırarak macun haline getirin. Yumuşak bir diş fırçası yardımıyla tırnaklarınızı fırçalayarak bir süre bekleyin. Bu macunu gerekirse tekrarlayın. Bu kürü uygularken tırnak kenarlarında yara varsa dikkatli uygulayın. Limon suyu canınızı yakabilirsiniz.
  • Tırnak Beyazlatıcı Kalemler: Kadınların tırnaklarında yaşadığı bu sorunları görmezden gelmeyen kozmetik firmaları ürettiği tırnak beyazlatan kalem ve jellerle bu soruna çözüm getirilmektedir.
    Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz…

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz