Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne yapmalı?

Bir önceki yazımızda  “Tıraş Bıçağı Tüyleri Kalınlaştırır mı?” adlı bir yazı yayınlamıştık. Bu gün de kaldığımız yerden konuya Güzellik Uzmanı Hülya Çetinkaya ile  devam ediyoruz.
Tıraş bıçağı kullanan erkekler nasıl tıraş sonrası losyon sürüyorsa kadınlar da bacaklarını tıraş ettikten sonra tahriş olan bacaklar için bir şey kullanmalı diyen H. Çetinkaya bakın Kadının Kitabı.com’a ne tavsiyede bulundu.

Pürüzsüz Bacakların Sırrı Nedir?

Estetik açıdan kötü görünen bacakların özellikle yaz aylarında bayanların kâbusu haline gelerek sorun oluşturan problemler arasında yer almaktadır. Çoğu zaman tüylerin alınması da bu durumu değiştirmeye yetmiyor. Özellikle epilasyon sonrasında oluşan kızarıklıklar, batıklar, morluklar ve selülit problemi bacakların görünümü etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok kadının kafasında oluşan pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? sorusu akılda soru işareti olarak kalmış problemler arasındadır.Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne yapmalı?

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalıdır?

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak her kadının hayalidir ve bunun için bacakların bakımı kadar genetiği de oldukça önemlidir. Genetik olarak farklılık gösteren bacaklar herkes de farklı özellikte olmakla birlikte pürüzsüz bacaklar için epilasyon yöntemi ve beslenme şekli de önemli olmaktadır. Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı? sorunun yanıtı olarak verilebilecek birçok cevap yer almaktadır. Öncelikle bacakların her zaman duştan sonra nemlendirilmesi ilk olarak yapılması gerekenler arasında yer almaktadır.

Bacakların nemlenmesi ile birlikte yumuşaklık kazanması sayesinde pürüzsüz bir görünüm de elde ederseniz. Duş esnasında yapacağınız peeling sayesinde bacakların ölü hücrelerden arınmasını sağlayarak da pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Uygulayacağınız epilasyon sayesinde de pürüzsüz bir görünüm elde edeceğiniz bacaklarınıza epilasyon sonrası mutlaka lif ile temizlemelisiniz. Bacaklarınızdaki tüyleri çok kısayken almak başarılı sonuç getirmeyeceği gibi bacakta morlukların oluşmasına neden olur, bu yüzden tüylerin belli bir uzunluğu geldiğinde alınması pürüzsüz bir görünüm elde etmenizde de etki sağlayacaktır.

Bacaklar İçin Kolay Egzersiz için tıkla!!

Ayrıca ağda yaparken sıcak olmamasına dikkat ederek ılık ağda tercih etmeniz bacakların pürüzsüz ve yumuşak olmasında etkili olmaktadır. Yaptığınız herhangi bir epilasyon işleminden sonra bacaklarınıza soğuk su tutmanız pürüzsüz olmasında etki etmektedir. Suyun cilt üzerindeki etkileri arasında nemlendirici etkisi sayesinde de günlük olarak tüketeceğiniz su sayesinde pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Öneriler Nelerdir?

İstenmeyen tüyler her zaman için problem oluşturan durumlar arasında yer alırken pürüzsüz bacaklar içinde uygulayabileceğiniz lazer epilasyon ve iğneli operasyonlar öneriler arasında etkili sonuçları olan yöntemler arasındadır. Pürüzsüz bacaklara kavuşmanız açısından önemli olan lazer epilasyonlar tüylerden kalıcı olarak kurtulabileceğiniz tek yöntemdir. Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne yapmalı?

Yine pürüzsüz ciltler için ne yapmalı? sorusuna yanıt olarak verilebilecek en eski ve en çok kullanılan yöntemler arasında bulunan ağda gelmektedir. Kozmetik veya cilt bakım alanı ne kadar gelişirse gelişsin insanlar için ağda yöntemi en etkili ve kolay yöntemler arasında yer almaktadır. Acılı bir yöntem olmasına rağmen kıl köklerinin hemen oluşmasını engelleyen ağda aynı zamanda uzun süre pürüzsüz bacaklara sahip olmanızı da sağlamaktadır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan ağda aynı zamanda ağda ölü deri tabakasını da yok eder. Düzenli olarak bacaklarınıza uygulayacağınız nemlendiriciler sayesinde pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz. Ancak nemlendiriciler ağdadan sonra kullanılması gerekir, öncesinde kullanıldığında bacakların ağdayı kavraması ve tüylerin alınması zorlaşır. Her gece yatmadan önce kullanabileceğiniz nemlendiriciler aynı zamanda her banyo sonrasında su kaybeden cildinize uygulayabilirsiniz. Sağlıklı olmasa da son çare olarak hızlı bir çözüm sunan tıraşı doğru teknikler kullanarak pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Ayrıca bacaklarınıza uygulayacağınız epilasyonlar esnasında ılık su kullanmanızda da yarar vardır. Tüm bunlarla birlikte bacaklarınızın pürüzsüz ve yumuşak olmasında etkili olacak zeytinyağı da banyo sonrasında uygulayabileceğiniz yöntemler arasındadır.

Bacaklarınızı Sütun Gibi Yapacak 5 Hareket yazısı için tıkla!!

Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Bir Yöntem:

Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne yapmalı?
Gerekli malzemeler nelerdir? 

2 adet aspirin
2 su bardağı içme suyu veya kaynatılmış su
2-3 damla gliserin

Yapılışı ve uygulanışı nasıl olmalıdır?

Aspirinleri güzelce öğütün.
Suyun içine gliserini ve öğütülmüş aspirinleri iyice karıştırın.
Hazırladığınız karışıma pamuk batırıp tıraş edilen bölgenin üzerini temizleyin.
Aspirin dezenfekte ederken gliserin  tahriş olan cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

Bacaklarınızı Uzun Gösterecek Tüyolar için tıkla!!


©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nalan dedi ki:

    Hiç bir kalınlaşma veya çoğalma olmaz. Acil durumlarda ilk başvurabileceğiniz pürüzsüz bir yöntem…

Yorum Yaz