Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Tıraş Bıçağı Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Bazı kadınlar istenmeyen tüyler için tıraş bıçağı kullanır, bazıları ağda yapar, bazıları ise epilasyon aleti ile işlerini halleder. Ortalıkta bir söylem  var. ” Tıraş bıçağı kullanırsanız o bölgedeki tüyler kalınlaşır, çoğalır ve  erkek sakalı gibi olur .” Biz hep çevremizden böyle duyduk, böyle öğrendik.

Tıraş Bıçağı Tüyleri Kalınlaştırır mı?
Kadının Kitabı.com olarak Güzellik Uzmanı Hülya Çetinkaya‘ya bununla alakalı bir takım sorular sorduk. Bakın Hülya Çetinkaya konu hakkında bizimle neler paylaştı.
“Tıraş bıçağı değen yerdeki tüyler kalınlaşı, çoğalır” ifadesi tamamen uydurma cümleden başka bir şey değil. Eğer gerçekten de denildiği gibi  çoğalsaydı, kalınlaşsaydı erkeklerin yüzü hep aynı olurdu.
Bazı erkeklerin yüzünde çok az sakal vardır. Çok seyrektir. Onlar istedikleri kadar tıraş etsinler yinede oradan 1 tüy dahi çıkmaz. http://kadininkitabi.com

Vücüttaki tüylerin yapısı ne ise öyledir. Ne yolmakla azalır, ne de tıraş bıçağı kullanmakla çoğalır.
Vücüduna hiç tıraş bıçağı değmeyen kızlara sorun “Senin tüylerin ince mi kalın mı?” diye. Cevabı sizi şaşırtmasın. Çünkü vücuttaki tüylerin yapısı farklıdır. Bazı bölgelerde ince bazı bölgelerde kalın.

Yapılan bir araştırmada 100’ün üzerinde kadın ve erkekten oluşan bir grup seçildi. 25 kadın 25 erkek olarak, 50- 50 2 gruba ayrıldılar. Deneyde 1. gruba tıraş bıçağı kullanıldı. 2. gruba kullanılmadı. deney 6 ay içinde ayda 2 kez olmak üzere tekrarlandı. Deney bitiminden 2  ay sonra tekrar bakıldıktan sonra tıraş bıçağının gözle görülür bir biçimde etki etmediği tespit edildi.Tıraş Bıçağı Tüyleri Kalınlaştırır mı?

İstediğiniz gibi siz de gönül rahatlığıyla tıraş bıçağını kullanabilirsiniz.Tüy dökücü kremler veya hamam tozu otu da tıraş bıçağının yaptığını yapıyor. Sadece üstteki kılı eritip düzleştiriyor. Tıraş bıçağının ve tüy dökücülerin tek dez avantajı 1-2 gün içinde yine kendilerini deri üstünde göstermeleridir.
Eğer fark ettiyseniz yabancı filmlerde ve reklamlarda kadınlar için tıraş bıçakları var. Buradan da anlayacağıız gibi Amerika ve Avrupa’daki kadınlar genellikle tıraş bıçağı ile istenmeyen tüylerinden acı çekmeden kurtuluyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tıraştan Sonra Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne yapmalı?

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz