Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Terleme Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri

[ads1]İstanbul- Etiler Memorial Tıp Merkezi Dahiliye Bölümü’nden Dr. Murat Görgülü terleme problemi ve terlemenin nedenlerini bizimle paylaşıyor.

İnsanlar neden terler?

Dr. Murat Görgülü: Terlemenin sebebi vücut sıcaklığının düşürerek sabit bir ısıda kalmasını sağlayan fizyolojik bir reaksiyondur.

Normal bir insan günde ne kadar ter atar?

Dr. Murat Görgülü: Terleme hastalığı olmayan kişiler günde ortalama 100 ml yani 1 çay bardağına yakın bir ölçüde vücudundan ter atar. Ama aşırı çalışma ve yorulma durumlarında 1 ila 1,5 litreye kadar vücuttan su atılabilir.

Vücutta ne kadar ter bezi bulunur? En çok ter bezi nerededir?
Dr. Murat Görgülü: Ortalama tüm vücutta 2,5 – 3 milyon ter bezi bulunur ve en fazla ise avuç içindedir.

Terin içinde ne bulunuyor?
Dr. Murat Görgülü: Su, sodyum, klor, potasyum, üre bulunmaktadır.

Terlemenin sebepleri nelerdir?

Çok sıcak ortamda bulunmak
Hızlı bir şekilde çalışmak eneji harcamak
Nemli ortamda bulunmak
Heyecanlanmak
Aşırı terlemeye doğal tedavi yöntemi

Hem psikolojik hem de fizyolojik olarak kişiyi rahatsız eden terleme problemiyle başınız beladaysa ayrıca bu yazımızda size Dr. Ahmet Maranki’den doğal tedavi yöntemleri sunuyoruz.
“Terleme sorununa karşı Himalaya tuzu’nu kullanmanızda fayda var” diyen Meranki “çünkü himalaya tuzu vücudun atıklardan temizlenmesini sağlarken cildi nemlendirerek yumuşacık olmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra sivilce ve sedef hastalığına da iyi geldiği bilinmektedir. Yüzde yüz doğal bir tuz olan himalaya tuzu kokuya neden olan bakterilerin üremesini ve çoğalmasına engel olur.” diyerek terleme hastalığına karşı doğal bir alternatif yöntemi tuz sabunu ve faydalarını açıkladı.

Tuz Sabunu

Diğer sabunlar gibi kullanulan tuz sabununu biraz ıslatarak elde birkaç defa döndürülür ve tuzun ele geçmesine izin verilir. Daha sonra ele geçen tuz ile vücutta kokunun gidirilmesini istediği bölgeye sürüp 3 -4 dakika bekletilip ardından suyla yıkanır.

[ads2]
Tuz sabununun Faydaları

. Alerjik problemlere, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesine, saman nezlesine karşı etkili sonuç verir.
. Astım ve migren için iyi sonuçlar gösterir.
. Havada bulunan koku ve nem oranını düşürür deliksiz uyku sağlar.
. Sigaranın zararlı etkilerinden korur.

Zeytin Yağı

Koltuk altı terlemesi ve koku oluşmasını engeller ve zeytinyağı mucizesi ile bakterilerin çoğalmasına karşıdır. Koltuk altı terlemesi olan kişiler 1-2 damla zeytinyağını koltuk altına sürerek doğal bir koku giderici olarak kullanabilir.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz