Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 7 Sebep

[ads1]
Mutfakta tencere tava beyazlatmada, leke çıkarmada, saçlara parlaklık vermede, gümüş takılarımızı parlatmada kullandığımız limonun bir çok alanda işe yarar olduğunu bütün kadınlar bilir.

Artık suya limon sıkmak için de nedeniniz olacak. İşte sizin için  araştırdık ve 7  neden yazdık.

1. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. C vitamini ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Beyin, sinir sistemini uyarır ve kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.
2. Limonlu su, vücudun alkali dengesini düzenler ve asidik  seviyesinin korunmasında etkilidir.
3. Metabolizmayı çalıştırarak daha hızlı zayıflamaya yardımcı olur. Limon suyu içerisinde barındırdığı pektin  açlık hissinin bastırılmasında da yardımcıdır. Ayrıca alkali diyet programını uygulayan kişiler için de önerilmektedir.

[ads2]
4. Limon suyu sindirim sistemini uyarır. Ilık su mide ve bağırsak yolundaki ve peristaltik’in uyarılması için aktif madde etkili olur.
5. Limonlu su böbrekleri  çalıştırı idrar yapmayı kolaylaştırır. İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı savunma sağlar ve temizliğini yapar.
6. Limonlu su sayesinde cildinizin temizlendiğini ve arındığını hissedeceksiniz.Ayrıca, C vitamini sayesinde ciltte oluşan kırışıklık ve lekeleri azaltır, kaybolmasına yardımcı olur.Çünkü kandaki toksinleri temizlenmesini sağlar.
7. Sabah bir bardak limonlu su içildiğinde organizmanın dehidrasyona uğramaması için  mücadele eder, düzgün çalışmasını gerçekleştirir. Günün stresi ile baş edebilmenizde yardımcıdır.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz