Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Sürekli Cinsel Birliktelik İstemek Sapıklık Mıdır?

[ads1]Cinsel yaşamın sürekli tartışılan konuları: “Haftada maksimum ne kadar cinsel ilişkiye girilmelidir?” “sürekli se ks yapmayı istemek ya da düşünmek cinsel sapkınlığa girer mi?” işte biz bu soruların yanıtını adın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı- Cinsel Terapist Op. Dr. Gökçen Erdoğan’dan öğreniyoruz.

Genellikle 20 ila 30 yaşlardaki çiftlerin haftada 2- 3 defa cinsel ilişkiye girdikleri yönünde olduğudur. Tabi bazı çiftlerin 2- 3′den de daha fazla cinsel ilişkiye girdikleri de yadsınamaz.Bazı erkeklerin libidosu diğerlerine göre daha fazla olmasından dolayı karısını- sevgilisini sürekli arzuladığını ve kadınları bu durumun biraz endişe edici olarak bulduğunu göstermiştir. Kadınların çoğu sürekli birliktelik isteyen bir erkeğin sapkın- sapık olarak adlandırırken erkekler bu durumu bir övünç kaynağı olarak görebiliyor.

Aslında eşine veya sevdiği bir kadına karşı cinsel arzulamasının gayet normal bir durum olduğunu ve sapkınlık olarak değerlendirilemeyeceğinin altını çizen Op. Dr. Gökçen Erdoğan, “Evliliğin ya da ilişkinin ilk dönemlerinde günde 3-4 defa ilişkiye girme isteği kadına cazip gelse de zamanla bu kadının hoşuna gitmeyebilir. Gecede bir kere ilişkiye girme çiftlere yetiyorsa bunda sorun yoktur, İki kere de olur, üç kere de… Bunun bir standart sayısı yok. Erkeklerin sayı konusunda bir yarış içinde olmalarına da gerek yok. Zaten kadının beklentisi de bu değil.
[ads2]Kadın, bir gecede kaç defa ilişkiye girdiğini değil, o anda cinsel ilişkiden aldığı zevki düşünür. ” Ben karımdan başka kimseye bakmadım da, gidip yatmadım da” diyen bir erkek, sık ilişki yaşamak istediği için sapık damgası yememeli. Aksine tek eşli olması sevindiricidir. Ancak erkeğin bu hali kadını rahatsız ediyorsa ve bu durum evliliğe, negatif olarak yansıyorsa kadın erkeği karşısına oturtmalı ve isteğini açıkça ifade etmelidir.” diyerek duruma bir açıklık getiriyor.

Ayrıca cinsellik sadece cinsel uzuvların birleşmesi demek olmadığını ve dokunarak öperek de o anın paylaşılması gerektiğini söylüyor.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz