Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Suda Doğum Yapan Ünlüler

Kadın olmak gerçekten de her şeyiyle zor bir durum. Ancak kadın olmanın birçok avantajı da var elbette. Örneğin içinde bir insan büyütüyor ve daha sonra onu hazır bir şekilde eline alıyorsun. Onunda sürekli iletişim halinde oluyor ve onun sana nasıl muhtaç ve sevgiyle baktığını görüyorsun. O sana muhtaç ve sensiz yapamaz. Hiç kimseyi ve hiç bir şeyi senden daha fazla sevemez.

[ads2]Elbette bu kadar güzel olan bir şeyin süreci de çok harika ve sorunsuz geçmeyecek elbette. Bazı ağrılar ve acılar çekmek sorunda kalacaksınız. Peki doum yöntemlerinden gerçekten hangisi iyi ve daha sağlıklı bliyor musunuz?
Kesinlikle normal olan vajinal doğum daha sağlıklı. Çünkü kadının kendi kendine ve hiçbir doktora ihtiyaç duymadan yapabileceği tek yöntemdir normal doğum. O kadar kusursuz ve sağlıklı ki eğer her şey yolundaysa bu işi yalnız başına yapabilirsiniz. Allah kadını öyle yaratmış çünkü.
Biz kimseye kendi kendinize doğurun demeyiz elbette. Çünkü br aksilik olabilir ve uzman yardmına ihtiyaç duyulabilir.
Normal doğumdan birçok sebepten dolayı korkar kadınlar. Özellikle de uzun süren sancılar ve estetik olarak vajinanın yırtılması yüzünden. Normal doğumu bir de suyun içinde deneyen kadınlar hatta ünlüler var. Ve bu hallerinden o kadar memnunlar ki herkese suda normal bir şekilde doğum yapmalarını bile tavsiye ediyorlar. Kadininkitabi.com olarak suda doğum yapan 4 ünlü ismi yazdık. Onların doğum hakkındaki düşüncelerini de hiç bozmadan aynen sizlere iletiyoruz.
nurgul-yesilcay bebegiNurgül Yeşilçay
”’Dünyanın en güzel şeyini yaptım. İyi ki de yaptım. Çok sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. Nasıl oldu bilmiyorum. Gerçekten suyun ağrıları aldığını düşünüyorum. Yaklaşık 20 saat kadar bir sancım oldu. Sonunda sağlıklı bir bebek doğdu.”

Ayşe Arman ile röportaj yapan Nurgül Yeşilçay Suda doğumu hakkındaki her şeyi anlattı. Röportaj için tıklayın.

meryem uzerli anneMeryem Uzerli

Meryem Uzerli de normal doğumunu suyun içinde yapan cesur kadınlar arasına girdi.

pamela_anderson suda dogumPamela Anderson
oğulları Brandon ve Dylan’ın her ikisini de evde anestezisiz, ebe yardımıyla suda dünyaya getirdi.

suda dogum yapan unlulerGisele Bündchen

2009 Aralık ayında, oğlu Benjamin’i evinde anestezi ya da herhangi bir ilaç kullanmadan, küvete su doldurup doğuran ve bu şekilde suda doğum yapan Gisele, “Evimde doğurmak istedim, doğum esnasında her şeyin farkında olmak istedim, ilaç kullanmak istemedim ve bu yüzden önceden bol bol yoga yaptım. Acı da çekmedim” diyor.

[ads1]
Doğumdan birkaç hafta sonra Vogue dergisiyle yaptığı söyleşide ise o anları şöyle anlatıyor: “Dönüşümü deneyimlemek istedim. Bu hayatımda yaşadığım en değişik andı. Onun içimden çıkışını hissettim, ve doğduktan sonra ona bakıp, “Tanrım, bunu beraber başardık” dedim.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz