Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Kasım 2018

Stresten Korunmanın 7 Yolu

Gün boyu yaşadığınız gerginlikler, karşılaştığınız problemler, uyku düzeniniz ve daha bir çok etken sizin Strese girmenize neden oluyor. Stresli bir dünyaya karşı biz de gardımızı almalıyız. Stresle baş etmek için size 7 yöntem sunuyoruz.

Güzel Şeyler Hayal Edin ve Gülümseyin
Gerginken iyi şeyler düşünmek veya  gülümsemek ne kadar zor olsa da strese karşı bunu denemekte fayda var.

Nefes Alıp Verin
Gergin olduğunuz zaman  bir saniye durunve bekleyin. Gözlerinizi kapatın ve 10 defa derin derin  nefes alıp vermeye çalışın. Yaklaşık olarak  5. nefesten sonra kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Çünkü beyine giden oksijen miktarı arttıkça, kaslar gevşer ve sakinleşmeye başlarsınız.

Sizi Mutlu Eden  Şeyleri Düşünün
Stresliyken o ortamın  dışında ne yapmaktan  hoşlanıyorsanız onlara odaklanın. Mesela ofiste mi  kızdınız bir  şeye? Evdeki çocuğunuzu yada sevgilinizi veya sizin mutlu olmanızı  sağlayan  başka  şeyleri düşünün.

Komik Şeyler Hayal Edin
Bir ortam veya bir başkası sizi gerdiğinde, iyice  stres içine gireceğinize, komik şeyler düşünün, düşüncelerinizi ona odaklayın. Stresli bir hale girmediğinizi göreceksiniz.

[ads2]
Meditasyon Yapın
Meditasyonun stres üzerinde ne kadar iyi sonuçlar verdiğini hepimiz bir yerlerden duymuşuzdur. Siz de meditasyon veya yoga yaparak, bedeninizdeki ve zihninizdeki bütün gerginliklerden kurtulun.

Kendinize Köpük Banyosu Hazırlayın
Suyun gücünü bilirsiniz ve özellikle köpük dolu bir banyo rahatlatıcıdır. En gergin gününüzde küveti doldurun ve içine girerek, kendinizi suyun o muhteşem gücüne teslim edin.

Yürüyüş Yapın
Açık hava her zaman işe yarar.Kafanızın bir nebze de olsa dağılmasını o anki  stresten uzakşalmanıza yardımcı olur.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz