Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Kasım 2018

Sonbahar İçin Cilt Bakımı Önerileri!

[ads1]Havalar soğurken aynı zamanda kurumaya da başladığı bir gerçek. Yazın ısınan  hava ile nem oranı  artarken ciltte herhangi bir kuruluk olmuyor bu yüzden de yüzeysel nemlendiricileri kulanmaya gerek kalmıyordu. Ancak her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğu da kesin.

Sonbaharla birlikte cildimizde kuruma çatlama ya da pul pul dökülmeleri önlemek zor bir iş değil. Sadece Kadınn Kitabı.com’un önerilerine kulak verin ve hiç bir sıkıntınız kalmasın. İşte mevsim değişikliklerinden meydana gelen kuruluk ve çatlaklar için 3 basit önerimiz:

argan yagi faydalari

1. Argan yağı

Son zamanlarda oldukça popülarite kazanan bir bitkisel yağ. Argan Yağı deri tarafından kolay absorbe edilebildiği için hem ciltte parlama yapmıyor hem de 2- 3 gün gibi kısa sürede etkisini görmeye başlıyorsunuz. Kırışıklıklar için de oldukça faydalı olan argan yağı birçok kozmetik ürünün içinde de bulunuyor.

Argan yağının kendine has kokusu ise pek iç açıcı olmasa da yine de kullanmaya değer bir yağ. Argan yağının faydalarını öğrenmek için tıklayın

Hindistan-Cevizi

2. Hindistan cevizi yağı

Cildiniz için kullanacağınız kalitesiz  nemlendiriciler nemlendirmek yerine sadece su verir. Su da deri üzerinde kururken cildide kurutur daha fazla zarar verir. ekstra ‘su’ verir, nem değil. Su buharlaşınca cildiniz daha çok kurur. Kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin doğal içerikli olmasına dikkat edin. Belki anlık olarak iyi sonuç alabilirsiniz fakat  zararını daha sonra görülmeye başlayacaktır.
Hindistan cevizi yağı hem kokusu ile bizi cezbeder hem de cilde yumuşaklık verir.
Hindistan Cevizi İle Cilt Bakımı için tıklayın.

[ads2]3. Cilt kuruluğuna iyi gelen besinler

Sağlıklı bir cilt için mutlaka sağlıklı da beslenmek de şart. Eğer doğru ve dengeli beslenme olmazsa ne kadar kozmetik ürünler kullanırsanız kullanın asla problemi kökünden çözemezsiniz. Beslenme de deriyi korumak için dikkat edilmesi gereken  vitamin ve mineraller şunlardır A, C, E vitaminleri ve çinko, bakır, demir, selenyum mineralleridir.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz