Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

[ads1]
Siz de burnunuzda bıkkınlık veren Siyah noktalardan artık  evde  kendi yaptığınız doğal karışılmları kullanarak  kurtulabilirsinizi. İşte siyah noktalara  iyi gelen ev yapımı çözümlerden birkaçı…

Karbonat ve Elma Sirkesi kürü

Cildi  ölü hücre ve yağlardan arındıran, cildi rahatlatan karbonat siyah noktalara da iyi geliyor. Elma sirkesi de anti-bakteriyelin  özelliği vardır. bu iki malzemeyi küçük bir kapta koyu kıvamlı bir macun olana kadar  karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygulayın. Birkaç dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışım cildinizde kalan  ölü hücrelerden arınmanızı sağlayacak ve gözenekleri açacaktır.

Limon suyu ve toz şeker karışımı kürü

Limon suyundaki asit ve diğer  maddeler siyah noktalara karşı savaşacaktır. Tüm cilt tiplerinde sıkıntısız kullanılabilir. Şeker ise tırtıklı olması nedeniyle peeling özelliği yatacaktır ve ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Şeker ve limon suyunu birbirine karıştırıp cildinize sürün . 10-15 dk. bekleyip ılık su ile durulayın.

[ads2]
Yumurta akı kürü

Yumurta akı kuruduğunda cildi gerer ve sıkılaşmasını  sağlar.Yani sadece siyah noktalara iyi gelmez. Gözeneklerim  sıkışmasını  sağlar ileride siyah nokta oluşumuna da engel olur.
Yumurta yı kırıp, akını ince bir tabaka şeklinde cildinize uygulayın ve kurutun. Ardından  da üzerine ikinci bir katman daha yumurta akı sürün. 15 dk. kadar daha bekletip kuruttuktan sonra ılık su ile ıhavluyu ıslatıp silin.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz