Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Silikon Taktırırken Nelere Dikkat Etmeli?

[ads2]Göğüs büyüklüğünden memnun olmayan ya da doğumdan sonra sarkan göğüslerde en fazla talep gören estetik ameliyatı göğüs büyütme ve dikleştirme olarak karışımıza çıkıyor. Yapılan bu estetikle kadınlar kendilerine daha çok güveniyor ve daha mutlu hissediyorlar. Fakat gerçekten de bu kadar rağbet gören bu operasyonun hiç yan etkileri veya zararı olmuyor mu?
Estetik Cerrah Op. Dr. Hasan Fındık göğüs estetiği yaptıracak kadınlara bakın ne önerilerde bulunuyor.

Estetik cerrahinin git-gide gelişmesi ile birçok estetik hatanın da ortadan kalktığının altını çizen estetik cerrah Hasan Fındık, bu tür operasyonların kilit noktası kaliteli protez ya da malzemenin kullanılarak yapılması olduğunu dile getiriyor. Düzgün ve özenle uygulanan protezin kişiye hiçbir şekilde zarar vermediğini ayrıca hayatının sonuna kadar rahatça kullanılabildiğini de sözlerine ekliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta protez ve ürünlerin markasız, sağlık bakanlığı onaysız, paketi açılmış ürünlerin kullanılmaması gerektiği sert bir şekilde ifade ediyor.

                                                          Seri numarası ve markası belli olmayan protezi kullanmayın

[ads1]Op.Dr Hasan Fındık, estetik yaptıracak kişinin mutlaka doktorundan protezin markasını, boyutu ve seri numarasının yazıldığı implant ID kartının istemesini söylüyor. Ayrıca protez boyutunun hastanın vücut şekline uygun olması ve estetiğin doğal durması için mutlaka bu ayrıntıya dikkat etmeleri gerektiği konusunda da uyarıyor.

Hasan Fındık’a göre göğüs estetiğinde gelecekte oluşabilecek kapsül kontraksiyonunu minimum düzeye indirmek için yüzeyi pürüzlü silikonlar tercih edilmelidir.

Normal bir göğüs protezi yaklaşık 1 saatte tamamlandığını ve nasıl protez kullanılırsa kullanılsın asla kanser riski taşımadığının da haberini veriyor.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz