Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Kasım 2018

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Neden Kilo Alınır?

[ads1]Adana’da bulunan özel Acıbadem Hastanesinde Beslenme ve Diyet Uzmanı Fadime Özgök Şenses: “1 Günde 3 litre su içip metabolizma hızını artırarak zayıflamak mümkündür” diyerek sigarayı kilo almaktan korkan kişileri bol bol su içmeye teşvik etti.

Fadime Özgök Şenses sigarayı bırakmak isteyenlerin en korktuğu şeyin sigaradan sonra çok fazla kilo alma olduğunun altını çizdi.Hatta bazı kişilerin kilo almaktansa sigaranın zararlarına bile bile boyun eğdiğini bu yüzden sigarayı bırakmadıkladını söyledi.

Aslında sigarayı bırakanların kilo almasının 3 sebebi var.
1. Metabolizma hızının düşmesi
2. Yiyeceklerden daha fazla lezzet alınmaya başlanması
3. El alışkanlığı olması nedeniyle sürekli atıştırma isteği.

Sigarayı bırakmak ne kadar metabolizma hızını düşürse de yine de kilo almamak kişinin elindedir. Sigarayı bıraktıktan sonra kişi doğru atıştırmalıkları seçer ve bol su içerek metabolizmasını hızlandırırsa kilo korkusu olmadan yaşamına devam edebilir. Sonuçta vücut daha sonra nikotin ve diğer zararlı maddelere karşı olan ihtiyacını hissetmeyecek ve metabolizma hızı tekrar eski hızına dönecektir.
[ads2]
Kilo almak da vermek de kişinin kendi iradei ile alakalı bir durum olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Fadime Özgök Şenses su içerek dahi metabolizmanızı hızlandırabilmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz