Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Sezaryen Doğum ve Sezaryen Doğumun Avantajları

Hanımlar, anne olmanıza az bir süre kaldı ve çevrenizden duyduklarınızla daha doğum yapmadan, doğumdan korkar hale geldiniz. Bu her kadınn başına gelen bir olay. Henüz doğum yapmadınız belki ama doğumun ne denli acılı- sancılı olduğunu yaşamış gibi anlatacak hale geldiniz ve siz de bu korkuyla yüzleşmemek için Sezaryen ile doğum yapmak istiyorsunuz.

sezaryen dogum fotograflari

Sezaryen Doğumun Avantajları Var mıdır? Varsa Nelerdir?

Sezeryan doğum, normal doğumun mümkün olmadığı durumlarda bebek ve annenin risk almaması için yapılan ameliyattır. Ortada herhangi bir risk yoksa sezaryen yapılmamalıdır. Anne ve bebeği normal doğumun yararından mahrum bırakır.

Ama yinede basit bir ifadeyle yararlarını şu şekilde sıralamak mümkündür.
*Doğum vakti yaklaştığında doktorunuz size “şu gün şu saatte gel bebeğini alalım.” şeklinde randevu verir ve siz o gün o saatte gider hiç beklemeden bebeği aldırırsınız.
*Doğum esnasında genel anestezi yapılır ,uyanık olmazsınız.Sizi lime lime doğrasalar dahi ruhunuz duymaz.
*Sezaryen doğumda, korkutucu diye anlatılan doğum sancısını çekmezsiniz.
*Vajinal yırtığınız olmaz. (Sezaryen doğumu en çok tercih ettiren sebep bu)
[ads2]
Gördüğünüz gibi faydaları bu şekilde sıralanabilir. Aslına bakarsanız hiç biri siz ve bebeğiniz için faydalı değildir. Ne vajinal yırtık ne de sancı sizi sezaryen doğuma yöneltmesin. 9 ay 10 gün heyecanla beklediğiniz bebeğinizi uyuyarak karşılamayın. İlk heyecanızı yaşayın.Çünkü verilen morfinle saatlerce uykuda kalacak bebeğinizi küveze koyacaklar. Bebeğinizle ilk temas çok önemlidir. Bebeğinizin doğumdan sonraki ilk saniyelerde kucağınızda olmasına izin verin.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz