Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

Selülitlerden Kurtulmak İçin Bunları Yapın!

[ads1]Selülit aslında bir tür sağlık problemidir. Çünkü vücutta oluşan selülitin kilo ile hiç bir  ilgisi yoktur. Zayıf incecik bir kızda dahi selülit görülebilirken şişman tombul bir kızda selülite rastlamayabilirsiniz. Selülit demek  vücutta biriken fazla şekerdir. Nasıl ki yağ birikince yumuşak ve sarkık bir görünüm oluyorsa şeker de birikince portakal  gibi görünüm oluşuyor. Bazı kişilerin vücutları aldıkları fazla şekeri tamamen atamaz ve vücudun belli bölgelerinde birikmeye başlarlar. Bu tipteki kişilerin kan dolaşımı genellikle yavaştır ve metabolizmaları hızlı çalışmaz. Bu nedenle de selülit meydana gelir.
Her şeyin bir çaresi muhakkak vardır. Selülit de çaresiz bir problem değildir kesinlikle. http://kadininkitabi.com
Kadininkitabi.com okuyucuları için selülite karşı nasıl savaşabiliriz. Vücudumuzdan selülitleri nasıl yok edebiliriz? bunlar hakkında bir kaç öneri hazırladık. Önerilerimizi okuduğunuz da siz de çok mantıklı bulacaksınız.

selulit-ile savas kese

1. Gidebiliyorsanız fırsat buldukça hamama saunaya gidin.
2. Her banyoda kendinize kese yapın. Çünkü kese yapmak hem derideki ölü hücrelerden arınmanıza yardımcı olur hem de kan dolaşımını hızlandırdığı için selülite karşı savaşır.
3. Banyo yaptığınızda banyo suyuna deniz tuzu karıştırın ve vücudunuzu o şekilde yıkayın.

selulit-ile savas masaj
4. Banyodan hemen sonra cildiniz nem kaybettiği için zeytin yağı ya da bebek yağıyla tüm vücudunuzu, özellikle de selülit olan bacaklarınızı güzelce sıkı sıkı ovun, masaj yapın. Bu da kan dolaşımına yardımcı olacaktır.
5. Ayrıca  sabah ve akşam olmak üzere 1 fincan selülit karşıtı çay için.
6. En önemlisi de aşırı şekerli yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin.
 <span style=”color: #ffffff;”><a style=”color: #ffffff;” title=”selülit” href=”http://kadininkitabi.com” target=”_blank”>Selülit</a></span>
[ads2]Selülit Karşıtı Çay tarifi

1’er  Çay kaşığı olmak üzere, biberiye, funda yaprağı, sinameki, papatya, anason ve rezeneyi 1 litre kaynar suyun içine atın ve 5- 7 dakika kadar ağzı kağalı bir şekilde demlemeye bırakın. Sıcak ya da soğuk içebilirsiniz.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz