Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Selülite Karşı Vücut Fırçalama Yöntemi

[ads1]Vücut fırçalama yöntemi Avrupa ülkelerinde yaygın olarak yapılan bir uygulamadır. Vücut fırçalandığında ölü deriler kalkıyor ve yerine alttan taze deri çıkıyor. Fırçanın sürtünme etkisi ile de kan dolaşımı hızlanıyor ve lenf sisteminin uyarılması sağlanıyor. Bu türdeki uzun sağlı banyo fırçasını her duşa girdiğinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Vücuttaki kan dolaşımının yetersiz ve yavaş olması selülit oluşumunu ne yazık ki daha da artırıyor.  İşte vücut fırçalama da tam olarak bu sırada devreye giriyor ve  dolaşım sistemini uyararak ve lenf akışını düzene sokarak selülitle mücadelede etkili bir sonuç gösteriyor.

Fırçalama işleminden sonra, bir masaj eldiveni yardımıyla yumuşak bir şekilde  cilde vurulması kolajen liflerinin yumuşamasına yardımcı oluyor ve biriken yağ hücrelerinin vücudunuzdan atılması için harekete geçiriyor.

Peki vücut nasıl fırçalanmalı?

Özel olarak tasarlanmış yumuşak ve  doğal kıllardan yapılmış  uzun saplı  banyo fırçası temin etmeniz gerekiyor. Yumuşak fırçayla banyoda istediğiniz şekilde çok bastırmadan yetişebildiğiniz her yeri fırçalayın.  Fırçalarken lenf sistemini uyarmak için omuzlarınızda ve sırtınızın üzerinde aşağıya doğru, kol ve bacaklarınızda çalışırken yukarıya doğru fırçalayın. Yapacağınız bu işlem çok uzun olmamalı sadece birkaç dakika…

selulit-vucut-firca-2

Artık duşa girmeye hazırsınız!

Duşa girdiğiniz zaman suyun sıcaklığını değiştirerek de fırçalamanın etkisini daha da artırabilirsiniz. Normal şekilde yaptığınız duştan sonra son kez soğuk su ile durulanın ve ve tüm vücudunuzu uyarın. Vücut buna tepki olarak daha fazla çalışacak ve kan hücrelere daha hızlı ilerleyecek. Soğuk su şoku ile duşu tamamlayın ve çıkın.

[ads2]Vücut fırçalarının özellikleri nelerdir?

En iyi kuru vücut fırçaları, kaktüs veya Japon palmiyesi liflerinden yapılan fırçalardır. Bu fırçaların özelliği saplarının uzun olması ve bu sayede ulaşılması zor yerlere kolaylıkla ulaşılmasını sağlar. Varisli damarlar gibi sorunlu bölgeleriniz varsa buraları fırçalamamanızı öneririz.

Düzenli bir şekilde 30 gün boyunca 15 defa yapılan fırçalama ile vücudunuzdaki farkı göreceksiniz!

Selülit giderici içecek tarifi: Selülitli bölgenizi hem fırçalayın hem de evde kolayca hazırlayabileceğiniz selülit giderici içecekler selülitlerinize erken veda edin…

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz