Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Savaş Ay Öldü!

A Takımı  adlı programın sunucusu ve başarılı bir gazeteci olan Savaş Ay’ı  Samatya da bulunan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaybettik. Başımız sağolsun.
Savaş Ay,İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  45 gündür gırtlak kanseri tedavisi görüyordu. Ama kalbi buna daha fazla dayanamadı ve  son nefesini bugün (9 kasım 2013 15:00 -16:00 sularında)  verdi.
59 yaşındaki Savaş Ay aslında uzun süredir gırtlak kanseriyle mücadele ediyordu ve son zamanlarda   boğazında yeni bir tümör meydana geldi. Doktorlar derhal  ameliyata alınmasını söyledi. Düşüneceğini belirten Savaş Ay boğazının delinmesine önce izin vermedi ama dün ameliyat olacağını söyleyerek hazırlıklara başlandı fakat bugün öğlen saatlerinde  aniden fenalaştı. Savaş Ay’ın kalbi durmuştu yaşama  döndürmek için doktorlar  ellerinden  gelen her şeyi yaptılar fakat tüm uğraşlar sonuçsuz kaldı ve Savaş Ay orada yaşamını yitirdi.

SAVAŞ AY KİMDİ?
1954  Gaziantep doğumlu Savaş Ay Marmara Ticari Bilimler Akademisi’nde eğitimini bitirdikten sonra 1974 yılında Dünya Gazetesi’nde muhabir olarak işe girdi. Ardından Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Ak ajans’ta çalıştı. Muhabirlikten sonra ATV, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, Star TV ve Kanal 1’de A Takımı isimli tartışma programını sunmaya başladı.

Aslında kanser olma  ihtimalini bir Tv izleyicisi fark etmiş.
1998 senesinde program bitiminden sonra doktor izleyicisi Savaş Ay’ı arayarak  “Gırtlağınızı doktora kontrol ettirin, kanser olma ihtimaliniz var” demişti. Bu uyarının ardından bir takım testler yaptırmış ve gırtlak kanseri olduğu acı haberi öğrenmişti. Teşhisten sonra gerekli tedaviler başlatılmış ve bi süre konuşması bile yasaklanmıştı.
[ads2]
Twitter’da Şavaş Ay ile alakalı taziye mesajlarından birkaçı.
Nebil Özgentürk. Savaş Ay’ı kaybettik.. Halk kahramanlarını son nefesine kadar yazan can arkadaşım benim rahat uyu.
Gizem Özdilli: Allah rahmet eylesin Savaş Ay… Mekanı cennet olsun…
Reyhan Karaca: Savaş Ay… Çok üzgünüm.  Başımız sağ olsun…
Seren Serengil: Savaş Ay ‘i kaybetmişiz çok Üzgünüm…
Nihat Doğan: Çok değerli gazeteci, kıymetli büyüğüm Savaş Ay vefat etmiş.Rabbim günahlarini affetsin mekanını cennet etsin.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz