Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Sarımsaklı Şampuanların Saça Faydası Var mı?

İnsanlığın ilk zamanlarından beri çeşitli sağlık sorunlarında kullanılan sarımsak, son zamanlarda saç bakım ürünlerinde de kullanılmaya başlanmış ve sarımsak etkisini saçların sağlığında da göstermiştir. Özellikle son zamanlarda üretilen sarımsaklı şampuanlar, saçlarıyla sorun yaşayan kişilerin neredeyse bir numaralı tercihi olmuştur. Özellikle antibiyotik özelliği ve saç dökülmesini engelleyen özelliği ile dikkat çeken sarımsak zaten şampuanlarda da bu özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır. Sarımsak; saça doğal bir parlaklık vererek saçlarınızın hacimli görünmesini sağlar ve kimyasal maddelerle temas eden saçlarınızın da güçlenmesini sağlar. Bunun yanında saç derinizdeki kaşıntıları gidermek için de etkili olan sarımsak, kuru saçlarınızı yumuşatarak ve nemlendirerek saçlarınızı kolay bir şekilde kırılmasını ve kopmasını da önler.

Son zamanlarda sarımsaklı şampuanlar, özellikle saçları dökülen kişiler tarafından tercih edilmekte ve sarımsaklı şampuanların saç dökülmesine iyi geldiği tezi savunulmaktadır. Eğer saç dökülmeleriniz genetik bir nedenden değil de saç derinizden kaynaklanıyorsa sarımsaklı şampuanlar derinizde meydana gelen sorunları ortadan kaldırarak saç derinizin daha da güçlü olmasını sağlıyor ve böylece saç dökülmelerinizi tam anlamıyla engelleyemiyorsa bile saçlarınızın dökülmesini yavaşlatıyor.

sac sarimsak

Özelikle Amerika’ da direkt olarak saç diplerine masaj yolu ile yedirilen sarımsak, bütün dünyada saç sorunları ile mücadele eden herkesin tercih ettiği doğal bir iyileştiricidir. Ayrıca değişik saç tiplerine uygun olarak üretilen saç bakım maskeleri de saçlarınız için faydalı olabilir. Sarımsaklı şampuanlar, özellikle saç derilerinizdeki sorunları gidererek saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca sarımsaklı şampuanlar saç tellerinizi kalınlaştırarak saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlar. Ayrıca kimyasallarla çok fazla karşılaştığından dolayı yıpranan ve bozulan saçların saç köklerini güçlendirir ve bu saçlara aynı zamanda parlaklık da verir.

Saçlarınızın yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayan sarımsaklı şampuanlar sayesinde saçlarınız güçlenir ve saçlarınızın ucunda meydana gelen kırıklar da bu sayede azalır. Ayrıca saç telinizin üzerinde bulunan dokuyu da destekleyen sarımsaklı şampuanlar saçlarınız için son derece faydalıdır. Sarımsaklı şampuanlarla saç derinize parmak uçlarınızla masaj yapabilir ve saç derinizde bulunan sorunları bu şekilde ortadan kaldırarak daha güçlü ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz