Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Sağlıklı Zayıflamak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

Kimse kilolu görünmek veya kilolu olmak istemez. Kilo aslında bir sağlık sorunudur. Kilo ile beraber birçok hastalık beraberinde gelir, bu yüzden zayıflarken mutlaka beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Yanlış beslenme aslında birçok hastalığın temelini oluşturur. Zayıflayayım derken sağlığımızdan da olmamak için kadının kitabı.com ‘un hazırladığımız önerilere kulak verin.

saglilki -1 Kilo-Verme-Yollari1. Yeşil sebzeler tüketin.
Sebzelerin rengini ne kadar koyu olursa besleyici içerikleri de o kadar artar. Bunu biliyor muydunuz? Bu yüzden zayıflama sürecine girdiğinizde mutlaka koyu yeşil yapraklı sebzeler ve lif bakımından yüksek orana sahip yiyeceklerle beslenmeye özen gösterin. http://kadininkitabi.com

bogurtlen

2. Böğürtlen ve ahududu tüketin.
böğürtlen ve ahududu yaban meyvesidir. Yani özellikle bahçeye ekilip de yetiştirilmezler. Genellikle yol kenarlarında ya da bahçenin herhangi bir yerinde kendi kendine olur ve bol meyve verirler. Böğürtlen ve ahududular antioksidan ve flavanoid bakımından oldukça zengindir. Bunlarda kalp sağlığı için oldukça faydalıdır. Bu tür orman meyvelerine yulaf veya başka tahılları ekleyerek kendinize bir öğün yapabilirsiniz. Bu şekilde şeker ihtiyacını da bir nebze olsun karşılamış olursunuz.

yulaf3. Tam tahıllı beslenin
Tam tahıllı beslenmek sağlık açısından daha faydalıdır. İçindeki kepekler yiyeceklerin tadını, poğaçanın tadını ekmeğin tadını bozuyor olabilir. Ancak o beğenmediğiniz taraflar hem sağlık açısından hem de zayıflama açısından oldukça önemlidir. Eğer tam tahıllı beslenmezseniz örneğin; sadece beyaz ekmek tüketirseniz daha çabuk acıkırsınız hem de kabız olma ihtimalini yükselir. Bu yüzden ekmeklerinizi, poğaçalarınızı, keklerinizi tam tahıllı onlardan yapmaya özen gösterin. http://kadininkitabi.com

kuruyemis4. Kuruyemiş tüketin.
Kuruyemişler gerçekten de kalori bakımından oldukça yüksek besinlerdir. Ancak içlerinde bulunan lifler ve yağlar özellikle de vücut için oldukça faydalıdır. Zayıflamak için aldığınız kaloriye dikkat etmeniz gerekir. Bu doğru. Ama yine de mutlaka kuruyemiş tüketmeniz gerekir. Elbetteki kase kase yemeyeceksiniz, 3- 5 tane yemeniz yeterli olacaktır.Ayrıca burada unutulmaması gereken bir nokta var; kuruyemişler kavruldukça faydalı yağları uçup gider ve geriye sadece posası kalır. Bu yüzden kuruyemişleri kavrulmamış bir şekilde tüketin. Belki lezzeti çok iyi olmayacaktır ama faydası artacaktır.

yogurt tuketimi

5. Yoğurt tüketimini artırın.
Yoğurt, yemeklerin yanında olmazsa olmazlardan biridir. Biz türk milleti olarak süt ve süt ürünlerini çok severiz lakin yoğurdun yeri bambaşkadır. Yoğurt hem kalsiyum ve protein bakımından zengin hem de doyurucu özelliğe sahiptir. Yemeklerinizin yanında mutlaka bir kase yoğurt tüketimine özen gösterin.
Diyet yaparken her şeyden yiyebilirsiniz. Baklava bile yasak değil. Ama her şeyi ölçülü ve tadında bırakarak, karın doyurarak değil. Diyet yaparken egzersizi de unutmamak gerekir.
Kadının kitabı.com özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz