Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Dikkat Saçlarınız Sizi Yaşlı Göstermesin!

Genç Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlar bayanlar için en önemli yerlerinden biridir. Sürekli moda değişir bu modayla saç rengi ve modeli de değişir. Saç modelini hemen hemen her kadın yapar. Saçlar sürekli fön ve maşaya maruz kalır. Saçı çok yıprananlar ise, saçı yıpratmadan ve bakımlı olacak şekilde model arayışına girer

1.Koyu tonlardan uzak durun

Saçlarınızın rengi çok koyu ise yüzünüzdeki şişlikler, çizgiler, kırışıklıklar ve gözaltı torbalarınız direkt meydana çıkar. Eğer 30 yaşını aşmış iseniz saç uzmanları saçlarınızın rengini açmanızı öneriyor.Dikkat Saçlarınız Sizi Yaşlı Göstermesin!

2.Kırık, çatallanmış saç uçları

Saçlarınızın bakımını ve uçlarındaki kırıkları belli aralıklarla aldırmazsanız saçlarınız çatallaşmış mat bir görünüm alacaktır . Işıldamayan ve parlamayan cansız saçlar saçların görüntüsü gibi sizin de yaşlı görünmenize sebep olur. 2 hafta maksimum 1 ayda saçlarda oluşan kırıkları aldırmaya, besleyici bakım kremleri kullanıp arada saçınıza uygun maskeleri kullanmaya gayret edin.

3.Açık sarı saçlardan da uzak durun

Yaşlandıkça cildinizdeki renk pigmentleri canlılığını kaybeder ve cildinizin solgun görünmesine neden olur. Platin sarısına boyanmış saçlar ise sizi daha da yaşlı gösterir. Canlı görünümlü daha koyu sarı tonları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

4.Dümdüz saç kesimi insanı yaşlı gösterir

Saçınızın boyunun eşit uzunluklarda kesilmiş olması da sizi olduunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur. Hafif kat attırmanız saçlarınızın çok ve daha özgür bir görünüm katar. Farklı yerlere atılan katlar her kadın için uygun bir tercih olacaktır.Dikkat Saçlarınız Sizi Yaşlı Göstermesin!

5.Saç şekillendirici ve saç spreylerini sürekli kullanmayın uzak durun

Saç şekillendirici ve saç spreylerin de bulunan kimyasal bileşkenler aşırı kullanım sonucu saçlarınızın doğal yapısını yıpratarak matlaştırır ve saçlarınızın istemediğiniz bir görünüm almasına neden olur. Az miktarda arada sırada kullanılan jöle veya saç köpüğü saçınızın doğal görünümünden sizi mahrum bırakmayacaktır .Unutulmamalıdır ki bu tür kimyasal maddeler içeren ürünler fazla kullanıldığında saçlarınızın dökülüp incelmesine cansız hale gelmesine sebep olur.

Saçkıran neden Olur? Makalemiz İçin Tıklayın!!

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz