Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Saçları Dolgun Gösteren 7 Öneri

[ads1]
1. Saç kurutmasını abartmadan yapın

saçların fazla sıcak havaya maruz kalması onların doğa esnekliğini yok eder ve daha mat görünmesine neden olur bu şekilde de seyrek ve bakımsız görünürler bu yüzden saçınızı aşırı sıcağa maruz bırakmaktan kaçının.

2. Saç rengini izle çok fazla oynamaktan kaçının

Saçlarınızı rengi çok kokyuysa rengini açmak için oryal gibi kimyasal maddeler kullanmak saçımın dökülmesine yıpranmasına ve incelenmesine neden olur, bu Yüzden  saçlarınızın rengini sürekli açarak saçınıza zarar vermeyin.

3. Daha dolgun görünümlü saçlar için kısa kesimi tercih edin

uzun saçlar daima ağırlığından dolayı aşağı doğru sarkarlar bu yüzden de İncelir dökülmeye başlarlar.

4. Biyotin kullanın

tırnaklar için kullanılan bir yatayım biyotin saçların daha sağlıklı görünmesini daha dolgun gür olmasını sağlıyor. Bu yüzden saç bakımı yaparken biyotin kullanımını özen gösterin.

5. Saçlarınızı düzleştirmeye çalışmayın

saçlarınız eğer kıvırcıksa yada dalgalıysa bırakın öyle kalsın. Eğer saçlarınızı sürekli bırakır ve kimyasal maddeler kullanırsanız saçlarınız kötü görünmeye başlar ve yapısı bozulur.

[ads2]6. Bunları içeren şampuanlardan uzak durun

amonyum loril sülfat ve sodyum loril sülfat içeren şampuanları dan uzak durun çünkü bu maddeler şampuanı elinizi döktünüz anda yoğun koyu olmasını sağlar. Buda saç diplerinize kurmasına neden olur.
Şampuanlardaki zararlı maddeler hakkında yazımızı okumak için tıklayın.

7. Ters yöne doğru ayırın

saçlarınızı sürekli aynı tarafa ayırdığınızda saçlar bu yeni daha yatkın olur daha yapışıp durur. Eğer hiç tanımadığınız tarafa doğru tanırsınız saçlarınız yapmayacağımı için daha dolgun görünecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz