Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Saçlara Hangi Bitkiler İyi Gelir?

Saçlarımızın sağlıklı uzaması ve beslenmesi için mutlaka ama mutlaka bitki özlerine de ihtiyacı vardır. Çünkü günümüzde kullandığımız şampuanların içeriğine baktığımızda içersinde bir sürü bitki özü bulundurmakta ve saçlarımızın da bundan faydalanmasını sağlamaktadır. Bizler de bu yazımızda sizlere saçlarımızın sağlığını olumlu yönde etkileyecek olan bitkiler hakkında bilgi vermeye çalışarak sizlerin de bu konuda bilgilendirilmesini sağlayacağız.

isirgan-otu-mucizesi-ince telli sac

Isırgan Otu

 Isırgan otu insan vücudu için son derece faydalı bir bitkidir. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz ısırgan otunun günümüzde çok az kıymetini bilmekteyiz. İçinde bulundurduğu demir, magnezyum, kalsiyum gibi minerallerin yanı sıra A, C, D ve K vitaminlerini de içeren ısırgan otu bizler için son derece faydalıdır. Isırgan otu saçlarımızın doğal yağını kurutmadan saçlarımızı besler ve güçlendirir. Ayrıca saçlarımızdaki kepeğin azalmasını da sağlar. Piyasaya baktığımızda birçok şampuan firmasının şampuanlarının içeriğinde ısırgan otunu kullandığını da görmemiz mümkün.

zeytinyagi-mucizeZeytinyağı

 Zeytinyağı, içerisinde bulundurduğu vitaminler ve mineraller sayesinde saçlarımızı besler ve güçlendirir. Zeytinyağı saçlarımızı nemlendirir ve içerisinde bulundurduğu yağ asitleri sayesinde saçlarımızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Bir fincan zeytinyağını biberiye ya da lavanta gibi kokulu bitkilerle karıştırın ve bu karışımı ıslak ya da kuru olan saçlarınıza özellikle de saç uçlarınıza uygulayın. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı bir bone ile kaplayın. Bonenin üstüne de sıcak bir havlu ya da fön makinesi tutun. Çünkü sıcak hava zeytinyağının saçlarınız tarafından daha iyi emilmesini sağlar. Karışımı saçınızda 15 dakika ile 1 saat arasında bekletin. Daha sonra da saçlarınızı bol ve ılık su ile durulayın.  kadininkitabi.com

Papatya Yağı

 Papatya yağı, günümüzde en çok sakinleştirici etkisi ile bilinmektedir. Ayrıca papatya yağı rahatlatır ve huzur verir. Birçok şampuanın bileşeninde de bulunan papatya yağı saçlar için de son derece faydalı bir bitkidir. Çünkü papatya yağı saçları gün içerisindeki yıpratıcı çevresel faktörlerden korur. Etkisini özellikle yağlı ve kepekli saçlarda daha kolay gösteren papatya yağı, saçları canlandırır ve saç köklerini güçlendirir. Böylece saçlar hem daha güçlü görünür hem de dökülme problemi azalır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz