Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Saç Kırıkları Nasıl Giderilir?

Saç Kırıklarına Çözüm!

            Saçlarınızın sağlıklı uzamasında ve canlı görünmelerinin önünde en büyük olumsuzluk saç kırıkları olacaktır. Bu alanda saç kırıklarının oluşmaması adına yumuşak tutmak gereklidir. Özellikle saç uçlarında oluşan kırıklar saçın nemsiz kalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkar, incelen ve kuruyan saçlar çok daha fazla deforme olacaktır. Saç teli kırıldıktan sonra kesilmedikçe düzelmez. Bu alanda saçınızı eski haline getirmek için uğraşmak yerine öncelikle saç uçlarınızdan kırıkları temizleyerek doğru bakıma yönelmek gereklidir. Bu alanda Saç kırıkları nasıl giderilir konu başlığı içerisinde bakım önerileri dikkate alınmalıdır.

Saç kırıklarına Karşı Etkili Bakım Önerileri

            Duş anında ve sonrasındaki bakım bu alanda en temel etkenleri oluşturacaktır. özellikle duş anında saçlarınıza krem sürmeli ve kalın, geniş dişli bir tarak yardımı ile yavaşça taramalısınız. Bu şekilde karışıklıkları açabilir ve duş sonrasında havlu ile saçlarınızı yumuşak bir şekilde kurulayarak ta kırıkların önüne geçebilirsiniz. Saçlarınız ıslakken sık kılla fırçalar kullanmakta saçlarınıza zarar verecektir.

            Saça en çok zarar veren aletler arasında ısı ile şekil veren makineler bulunur. Duş sonrası aceleniz varsa anında hazırlanmanızı sağlayan saç kurutma makinelerini çok sık bir şekilde kullandığınızda kırıkların artmasına neden olacaksınız. Fazla ısı deformasyonları ard arda getirir. Saç diplerindeki saç köklerini dayanıksız hale getirir ve bu alandaki koruyucu tabakanın incelmesi ile de saç uçlarında kırıklar çoğalır. Saç kurutma makinesi kullanımlarından vazgeçemeyenler için ise saçlarınızda bu deformasyonları azaltması adına termal spreyler kullanmanız önerilecektir.

            Saçlar tıpkı ipek bir bluz gibi yıkarken de sonrasında da özen istemektedir. Metal saç tokaları da saç kırıklarına neden olabilecektir. Özellikle atkuyruğu saç modellerinde sıkılan saçlar kopmalara maruz kalabilir ve saç köklerini güçsüzleştirebilir.

Saç Kırıklarına Önlemede Beslenmenin Yeri

            Tükettiğimiz gıdalara dikkat ederekte Saç kırıkları nasıl giderilir, başlığı altında çözümler bulabiliriz. Farklı vitaminler saçlarda farklı etkiler oluşturur. Canlı görünümler elde etmek için C, A, B, E vitaminlerine beslenme tablomuz içerisinde çokça yer vermek gereklidir. Biotin ve folikasitin de saçları güçlendirdiği bilinmektedir. Ve saçların daha hızlı uzamasında etkili olan bu vitaminler ayrıca saç tellerinin da güçlü olmasını sağlayarak kırıkların önüne geçer. Folik asitlerin en çok portakal ve yeşil yapraklı sebzelerde olduğu bilinmekte ve kırmızı kan hücrelerinin üretimine yardımcı olmaktadır.

            Bunların yanında nemlendirici ürünler kullanarak ta saçlarınızın sürekli nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede saçlarda kuruluğun önüne geçebilir Saç kırıkları nasıl giderilir konusunda daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Duşta kullanılan kremlerin yanında sür- bırak şeklinde kullanılan ürünlerde saçlarda oluşan bu deformasyonların önüne geçebilir. Saçlarınızın sağlığını korumak açısından bakıldığında saçların sık sık boyanması yerine kına kullanılması, maşa ile düzleştirmek yerine saçların doğal haline bırakılması da önemli olacaktır.

            Özellikle ağır kimyasallar içeren bakım ürünlerinden uzak kalarak saç tellerinde oluşan kırıkların önüne geçebilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmek veya kurutmak için kullandığınız bakım ürünlerine dikkat etmelisiniz. Bazı kozmetik ürünlerinin şekil olarak yararlarının yanında içerik olarak çok fazla zararları olabiliyor. Saçlarınızın sağlıklı olması için doğal içerikli ürünlere önem vermeli ve doğru beslenme ile saçlarınıza sağlık katabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz