Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Saç Dökülmesine Kolay Yöntem

saç dökülmesi nedenleri nelerdir?, saç dökülmesine bitkisel çözümler nelerdir?, saç dökülmesi nasıl önlenir?, saç dökülmesini önlemek için neler yapılabilir? sorularının cevabı için bu makaleyi yazma gereksinimi duyduk…Saç Dökülmesine Kolay Yöntem

Çağımızın Vebası Saç Dökülmesi

Günümüz insanlarının en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi hemen hemen çoğu insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Araştırmalar günde 50-100 adet saç telinin dökülmesinin normal olduğunu söylerken, daha üzeri bir rakam ile karşılaşanların uzmanlara başvurmaları gerektiğinin altını çizmektedir.

Saçlar neden dökülür hiç merak ettiniz mi?

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Aileden gelen yani biyolojik bazı nedenlerden dolayı yaşanan saç kayıpları, yanlış beslenme sonucu bazı değerlerin noksan olması sebebiyle yaşanan saç kayıpları, demir eksikliği, kronik hastalıklar ve mantar hastalıkları bunlardan başlıcaları olmakta. En önemlisi, uygunsuz saç bakımı ve yanlış kozmetik ürün kullanımıdır; çünkü diğerleri pek bizim elimizde olmadan gelişen durumlar olmasına karşın yanlış seçimlerimizin bedelini biz daha doğrusu saçlarımız ağır ödemektedir.

Saç dökülmesi tedavisinin başarı sağlaması için öncelikle sorunun net bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Uzmanların saç dökülmelerinin tedavisinde ilaçlardan çok bitkisel tedavi yöntemlerini önerdiği sıkça görülmektedir.

Ibrahim Saraçoğlu saç dökülmesine iyi gelen bazı bitkisel çözüm yolları sunmuştur, mesela sarımsak kullanabiliriz; ya da özellikle daha yapıca güçsüz olan kadınlarımız için kereviz ve ıspanak kürünü uygun görmüştür. Bunun yanında bütün uzmanlar bitkisel bakımın yanında bol su tüketilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Saç dökülmesini tetikleyen yağlanma ve kepeğe karşıda önceden önlem alınmalı, bunun içinde uzmanlar ısırgan otu bitkisini önermektedir. Otları bir müddet kaynattıktan sonra saça sürmek daha sonra güzelce durulanması gerektiğini belirtmişlerdir.Saç Dökülmesine Kolay Yöntem

Bitkisel çözüm yolları daha sağlıklı ve daha az zarar vermesinin yanında insanlar bitkileri kolayca temin edebilmekte ve sonra rahatlıkla uygulayabilmeleri ayrıca avantajdır. Bitkisel tedavi modern tıpın artık hemen hemen her alanında kendini geliştirmeye çalıştığı bir tedavi metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanla gelişen teknoloji ve artan nüfusla birlikte hunharca dünyaya zarar vermekte bu da zaten insanların yeterince zarar görmesine, doğal dengenin bozulmasına sebep olmaktadır. Bundan ötürü insanlar birde kimyasal madde içeren ilaçları değil de daha doğal ve zararsız olan bitkisel yollar da deva aramaktadır.

Ahmet Maranki kürü de önemli çözüm yolu olarak sarımsağı görmekte ve tavsiye etmektedir. Hatta özellikle badem, havuç, buğday yağı karıştırılarak gece yatmadan önce az miktarda sürülürse 3hafta kullanımın ardından 3 ay içinde saç dökülmesi azalacağını söylemektedir.

Öte yandan bazı saç dökülmelerinin sebebi yanlış ya da düzensiz beslenmenin sebep olduğu vitamin eksikliğinin, tedavisi için kullanılması gereken en doğal tedavinin B vitamini olduğu yine uzmanlarca genel kabul görmüş bir çözüm yoludur. Sebze ve tahıl tüketilmeli ayrıca çinkonun bol miktarda bulunduğu deniz ürünlerini de soframızdan eksik etmemeliyiz. Genellikle C vitamini bulunan meyveler(portakal, mandalina, greyfurt…) tüketilmelidir. Gün boyu havanın kirlettiği cansızlaşan saçlarımızın yıpranmasını bir nebze olsun önleyebiliriz.Saç Dökülmesine Kolay Yöntem

Sunduğumuz bitkisel kürler ve maskeler belli bir noktaya kadar işe yaramakta, dökülmeler artarsa veya azalmazsa bir uzmana başvurmalıyız. Burada vurgulanmak istenen bazı bitkisel çözüm yolları olmakla birlikte herkes için büyük önem arz ettiğini düşündüğümüz saçlarımızı koruyup bakımını aksatmamamız gerektiğidir. Saç bakımında en önemli unsurlardan biri saç bakımlarının önemi olduğu unutulmamalı ve olumlu sonuçları olan bitkisel tedavi yöntemleri denemelidir.

Suna Dumankaya Saç Kürü

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin korktuğu bir durumdur. Kimse  aman dökülürse dökülsün nasıl olsa saç ektirme diye bir yöntem var diye düşünmez. Saç ektirmenin maaliyeti hem oldukça yüksek hem de hemen sonuç veren bir yöntem değildir maalesef. Bu yüzden saç dökülme probleminiz var ve saçlarınız da az ise siz de Suna Dumankaya’nın önerdiği pratik saç bakım ve saç dökülmesine karşı olan bitkisel kürü saçlarınıza uygulayabilirisiniz.Saç Dökülmesine Kolay Yöntem

İşte tüm saç tiplerine korkmadan uygulayabileceğiniz yan etkisi olmayan doğal yöntem için gereklimalzemeler ve uygulanışı:

Malzemeler:
4 Yemek kaşığı kepek (buğday kepeği)
1,5 Litre su
1 Şişe doğal maden  suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Buğday kepeğini kaynamış 1,5 litre suyun içine koyun ve 2- 3 saat kadar demlemeye bırakın.
Ardından cam bir kavanoza süzün ve içine doğal maden suyunu da karıştırarak saçlarınızı duştan sonra bu suyla gece yatmadan önce durulayın.
İstediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.
Saçlarınızı besleyerek dökülmesini yavaşlatacak ve engelleyecektir.

Sarımsaklı Şampuanların Saça Faydası Var mı?

KadinininKitabi.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ayşegül C. dedi ki:

    5o ml sheap pro kremi alın şampuanınızın içine boşaltın. iyice çalkalayıp kullanmaya başlayın. 3 günde kepeği bitiriyor. 1-2 hafta içinde saç dökülmesi duruyor. denenmiş işlem. çok memnun kalırsınız arkadaşlar.

Yorum Yaz