Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Kasım 2018

Saç Dökülmesi ve Saç Uzaması İçin Maske

Saç dökülmesi ve saçın yavaş uzaması hepimizin  ortak  probemlerinden  bir tanesi.  Saçımızın  günde 100 tel dökülmesi yetmiyormuş gibi bir de uzaması yıllar alıyor.
Bu gün sizin  için hem  yumurtalı  hem  ballı hem de  yağlardan  oluşan  güzel  bir  saç maskesi tarifi hazırladık.
Bu maskeyle saçlarınız beslenip daha kuvvetli olacak hem de hızla uzamasına yardımcı olacak. Ayrıca yağlar sayesinde de yumuşak bir hal  alacak.

[ads2]
Maske için gerekli olan malzemeler;
1 Yemek  kaşığı  süzme bal
1 Adet yumurta sarısı
10-15 Damla zeytinyağı
3 Damla sedir yağı
3 Damla biberiye yağı
Öncelikle balın dolapta ise biraz ılımasını bekliyoruz. Çabuk ılısın  diye kesinlikle direkt sıcağa maruz  bırakmayın. Çünkü balın içindeki yararlı etken  maddeler yüksek  sıcakta  özelliklerini kaybeder.
Ilıyan  balın içine zeytin yağını, sedir yapını ve biberiye  yağını ilave  edip iyice karıştırıyoruz.Homojen  bir  görünüm  aldıktan sonra üzerine 1 yumurta sarısını da ekliyoruz. Yumurtayı da  tamamen karıştırdıktan sonra maskemiz hazır hale geliyor.

Maskenin Uygulanışı
Hazırlanan maske önce saçın diplerinden  başlanarak uç kısımlarına gelinceye kadar güzelce yedirilir. Tamamen maskelenmiş saçı ellerinizle üstte  toplayarak sıcak ve nemli bir havluya sarın. 30 dk. havlu ile bekletin. Daha sonra ılık suyla  ve az şampuan kullanarak güzelce yıkayın.

Not:Eğer saçınız çok ise bu malzemeleri 2 katına çıkarabilirsiniz. Maskenin saça rahat sürülebilmesi için yeterince sıvı olmalıdır. Eğer  yeterince sıvı  olduğuna inanmıyorsanız bira  daha zeytinyağı  damlatabilirsiniz.

Asıl olan “bakımlı kadın” yada “bakımlı” denildiğinde bizim bu ifadeden ne anladığımızdır. Bakımlı olmak için veya bizim hakkımızda bu bakımlı bir kadın denilmesi için ne yapmalı veya ne yapmamalıyız?
Bakımlı olmak kesinlikle tabiri caizse “Kokoş” olmak değildir. Bakımlı bir kadın kuaförden çıkmayan kadın anlamı da taşımamaktadır.
Kendine bakım yapan, gerekli özeni gösteren, kişisel temizliğine ve giyimine gösterilen titizliktir “bakımlı olmak”. Yani bakımlı olmak için ne çok fazla boş zamana sahip olmalısınız ne de çok zengin. Her zaman ve her yere uyum sağlayabiliryor ve hoş görüneyi seviyorsanız işte siz Bakımlı Bir Kadın’sınız.
Sizin için bakımlı kadın’ın 8 kriterini paylaşıyoruz.

1. Güzel saçlar
Bir kadını gösteren yüzüne anlam katan bir özellik de saçlarıdır. Gözleriniz, burnunuz veya makyajınız ne kadar güzel olursa olsun saçlarınız darma dağın, yağlı ise bir anlam ifade etmez. Saçlar her zaman düzgün şekilde ve temiz olmalıdır.

2. Hoş bir saç modeli
Sofistike veya çok dikkat çekici yerine daha sade, hafif bukleli veya düz saçlar her durumda kullanılabilir.

3. İdeal bir cilt
Cildinizin sıcaktan veya soğuktan kurumasını/çatlamasını kontrol altına almalı ve gerekli miktarda nemlendirmelisiniz.
Kurumuş ağız çevresi veya kuru eller sizi oldukça itici gösterecektir.

4.Kaşlar
Kaşlarınızı eğer aldırıyorsanız muhakkak 1 yada 2 haftada bir yeni çıkan kaşları aldırmalısınız. Hepimiz biliyoruz ki yüze ilk baktığımızda karşımızdankinin kaşlarının şekli ve bakımı oluyor. O yüzden gözü gösteren kaştır deyip altta küçük bir maki olmasına izin vermeyin.

5.Makyaj
Kadınların vazgeçmediği bir unsurdur makyaj. Bakımlı olmak istiyorsanız yüzünüze gözünüze renk katmanız gerekecektir. En ideali ve en güzeli ise makyajın abartısız ve yüze göre yapılmış olmasıdır.

6.Bronz bir ten
Bembeyaz bir cilt insanı ruh gibi gösterir. Hatta sizin bile başınıza gelmiş olabilir.Allık sürediğiniz bir gün size “Hayr’ola hasta mısın? benzin solmuş.” şeklindeki ifadeler.

7.El ve tırmaklar
Eller kadında öznemli bir uzuvdur. Biriyle tokalaştığınızda, sigara tuttuğunuzda veya elleriniz masanın üzerinde durduğunda yüzden sonra ikinci bakılan yer ellerdir. Elleriniz her zaman yumuşak, tırnaklarınız her zaman temiz ve bakımlı/manikürlü olmalıdır. Kesinlikle Ojeniz taze ve asla yarısı soyulmuş yarısı ojeli olmamalıdır.

8.Giyim
Bakımlı bir kadın her ortamda oturmasını, kalkmasını ve yerine göre giyinmesini bilmelidir. Normal bir alışverişe çıktığınızda düğüne gider gibi giyinmemeli özel bir davete de spor kıyafetle gidilmemelidir.

[ads1]
9.Koku
Teninize uygun bir koku bulmalısınız. Sizi kokunuzla tanımalılar. Bir parfüm herkesde farklı kokar. Bu parfüm şu kişide çok güzel kokuyor deyip onu kendinizle eşleştirmemelisiniz. Teninize uygun kokuyu bulmalı çok ağır bir aromasının olmamasına dikkat etmelisiniz..

Size tavsiye edeceğimiz öneriler şimdilik bu kadar. Sizin de bizimle ve diğer kadınlarla paylaşmak istediğiniz tavsiyeleriniz varda yorumlara ekleyebilirsiniz…

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz