Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Rimel Uygulama Hileleri

Rimel Uygulama Hileleri

Makyaj malzemelerinin en önemlileri arasında yer alan rimeller kadınların en çok kullandığı malzemelerden biridir. Pek çok kadının merak ettiği konuların başında dolgun ve göz alıcı kirpiklere sahip olabilmek için hangi rimeli kullanmak gerektiği gelmektedir.

Küçük gözlere sahip olan kadınlar rimel sürmeye özen göstermektedir. Gözlerini belirgin hale getirebilmenin tek yolu rimel sürmekten geçmektedir. Ancak rimelin kirpiklerinizi dolgun ve uzun gösterebilmesi için kullanılan rimelin kaliteli olması önemlidir. Rimelin kalitesi kadar nasıl uygulandığı da çok önemli bir yere sahiptir.

Rimel Uygulama Hileleri

Rimel Doğru Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Rimeli doğru bir şekilde uygulayabilmek için öncelikle rimel çubuğunu kirpiklerin kök kısmından başlayarak sürmeniz gerekmektedir. İçerden dışarıya doğru gerçekleştirdiğiniz bu hareket sonrasında göz ve kirpiklerdeki uzunluk ve büyüklük yanılması ortaya çıkar.

Kirpiklere rimel uygularken rimel çubuğu sağa ve sola hareket ettirilmeli ve kirpiklerin birbirinden ayrılması sağlanmalıdır. En son adımda ise gözler kapatılmalı ve rimeli çubuğu kirpiklerin üst kısmına sürülmelidir. Bu şekilde kirpiklerinde ortaya çıkan topaklamaları da arındırabilirsiniz.

Kendiniz İçin En Uygun Rimeli Seçmelisiniz

Rimel uygulama hilelerinde başarıya ulaşabilmek için doğru rimelin tercih edilmesi çok önemli bir yere sahiptir. Rimel seçerken rimelin özellikleri dikkate alınmalıdır. Rimelin içerisinde bulunan uzatma, topaklanmama, suya dayanıklı olma gibi özellikler arasından kendi kirpiklerinize uygun formüle sahip rimeli seçmeniz çok önemli bir yere sahiptir.

Kaliteli rimel kullanmak önemlidir. Daha pahalı olmasına karşın topaklanma yapmaması ve dayanıklı olması nedeniyle kozmetik mağazalarından veya eczanelerden rimelinizi almaya özen göstermelisiniz.

Kirpikler Topaklanmamalı

Rimel uygularken kadınların düştüğü en önemli hataların başında kirpiklerde meydana gelen topaklanmalar gelmektedir. Kötü bir görünüm ortaya çıkaran topaklanmalar bakımsız bir görüntüye de neden olmaktadır.

Kirpik tarakları kullanarak topaklanma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Kirpik tarakları kirpikleri birbirinden ayırmakta ve topakları temizleyerek güzel kirpiklere sahip olmanızı sağlamaktadır.

Kirpik tarağı kullanmak istemeyenler rimel çubuğunu bir mendille temizleyebilir ve rimel çubuğundaki fazlalıklardan kurtulabilir.  Topaklanma olmasının önüne geçmenin diğer bir etkili yolu ise temiz bir rimel fırçası kullanarak ıslak kirpiklere rimel uygulaması yapmaktır.

Farklı Rimelleri Bir Arada Kullanabilirsiniz

Makyaj uzmanları tarafından rimellerle ilgili gerçekleştirilen bir diğer hile kirpiklere önce uzatıcı rimel sürmek daha sonra dolgunlaştırıcı rimel uygulayarak kirpiklerin dolgun ve uzun görünmesini sağlamaktır.

Renkli Rimeller Kullanabilirsiniz

Siyah rimeller bütün kadınların tercih ettiği ve en çok kullandığı rimel çeşididir. Ancak açık tenli bayanlarda siyah rimeller fazla görünebilmektedir. Bu nedenle açık tene sahip bayanlar gündüzleri renkli rimeller kullanabilir.

Geceleri siyah rimel tercih etmeleri onları daha özel bir hale kavuşturacaktır.  Renkli gözlerde şarap, kırmızı erik ve mavi renkleri; kahverengi gözlerde ise mor renkli rimeller tercih edilmelidir.

Kirpik Kıvırma Aleti Kullanılmalı

Kıvrımlı kirpikler gözlerin daha iri ve geniş görünmesini sağladığı için kirpik kıvırma aleti kullanılması önemlidir.  Kirpiklerinizi rimelden önce veya sonra mutlaka kıvırmalısınız.

Üst Kirpiklere Rimel Uygulanmalıdır

Makyaj uzmanları sadece üst kirpiklere rimel uygulatarak göz alıcı kirpikler yaratmaktadır.  Gözlerin daha büyük görünmesi için üst kirpiklere rimel sürmek yeterlidir. Alt  kirpiklere rimel sürmekten vazgeçemeyenlerin küçük dokunuşlar yapmaları yeterlidir.

Besleyici Rimeller Tercih Edin

Besleyici rimeller kirpikleri sararak ayrı ayrı kalmasına yardımcı olur. Besleyici rimel kullanmak makyaj uzmanlarının temel önerileri arasında yer almaktadır.

Tüm bu adımlara uyulduğunda büyüleyici iri gözlere ve bakışlara sahip olmanız mümkündür. Rimel hileleri sayesinde sizlerde etkili bakışlara sahip olabilir ve kirpiklerinizi olduğundan daha uzun ve kıvrımlı gösterebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz