Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Rimel Kullanırken Yapılan 5 Hata

Rimel kullanırken bir çoğumuz bu hataları sık sık, belki bilerek belki de bilmeyerek yapmaya devam  ediyoruz. Zaten kullanım ömürleri kısa olan bu kozmetik ürünlerini kullanırken  bakın nasıl  hatalar yapıyoruz.

[ads1]
1. Kirpiklere fazla katman uygulamak

Daha güzel görünecek diye fazla fazla sürmek daha güzel görünmek yerine daha kötü bir görüntüye sebep oluyor. hem topak topak boyalar belli  oluyor hem de hiç  doğal durmuyor.

2. Rimel tüpünü düzgün bir biçimde açıp kapatmamak

Rimeli kullanırken dikkatlice açıp  kapatmalısınız. Az da olsa açık kalan rimel tüpünün içine hava girecek ve içindeki yumuşak kalmasını  sağlayan  madde uçup giderek kısa sürede rimelin  kullanılmaz hale  gelmesine neden olacaktır.

3. Uzun süre kullanmak

Her şeyi  sonsuza kadar  kullanamayacağımızı bildiğimiz halde içinde hala var diye son kullanma tarihi geçse dahi kullanmaya devam ediyoruz. Bunun ne kadar  zararlı olduğunu  başınıza gelmeden bırakmalısınız. Bozulmuş kozmetik ürününün göze vereceği zarar oldukça büyük olur. O yüzden sadece kullanma tarihine bakmamalı, ayrıca açıldıktan sonra tüketim tarihine bakmalısınız.
Rimel ve diğer kozmetik ürünleri açıldıktan sonra ne kadar dayanıyor öğrenmek için buraya tıklayın.

[ads2]
4. Kirpiklerin diplerini boyamamak

Rimel  kullanırken sadece uç kısımlarını boyayıp  bırakmak nasıl bir görünüm yansıtır bir hayal edin.

5. Acele etmek

Rimel gibi dikkat gerektiren makyaj malzemesini acelece sürmek çok uyduruk bir şekilde sürüldüğünü açıkça belli eder.Bu  yüzden en dikkatli ve hassas bir şekilde sürmek gerekir. Kirpiklerin birbirine yapışmamasına dikkat edin. Yapışırısa iayet kirpik tarağıyla veya bir kürdanla ayırın.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz