Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Rahat Bir Doğum Geçirmek için Tavsiyeler

Rahat Bir Doğum Geçirmek için Tavsiyeler

Annelerin şehir efsanelerinden de etkilenmeleri nedeniyle doğum konusunda bir çok hikaye dinleyerek, stres yaşamaları sık karşılaşılan bir durumdur.

Bu durumun önüne geçmek için bir çok devlet hastanesi, özel olarak verdikleri ücretsiz eğitimlerle anne adaylarını doğum ve emzirme konusunda bilinçlendirmektedir. Anne adayları, sağlıklı bir doğum gerçekleştirmek için bu eğitimlere katılarak daha bilinçli bir hamilelik dönemi geçirmektedir. Stresin de bilinçlendikçe azaldığını düşünürsek, bir çok kadın için doğum süreci olması gereken “normalliğe” yönelmiştir.

Anne adayları rahat bir doğum geçirmek için tavsiyeler ararken, aslında bu sürecin doğal olduğunu anladıklarında, hayatlarının normal akışına devam edebilirler.

Rahat Bir Doğum Geçirmek için Tavsiyeler

Hamilelik Süreci Nasıl Olmalı?

Hamilelik süreci her anne adayı için doğal bir süreçtir. Bu nedenle eğer sorunlu bir hamilelik geçirilmiyorsa, mutlaka sosyal hayattan kopmadan bu süreyi geçirmeniz gerekir.

İşinize devam ederek, hareket etme kabiliyetinizi sürdürerek ve hatta pilates gibi sportif faaliyetlere yönelerek fit bir hamilelik geçirebilirsiniz. Hamilelikle kilo alımı en fazla 10 kilodur. 10 kilodan fazla olarak kilo alımı yaşarsanız, hormonel bir sorununuz olabilir.

Sağlıksız beslenmeler ve gereksiz kalori alımları da kilo almanızı etkiler. Çünkü hamilelikte çok sık yapılan beslenme hataları nedeniyle, annelerin çok fazla kilo aldığı görülür. Bu kiloların da doğum sonrası verilmesi oldukça zordur.

O yüzden sürecin ilk adımında, sağlıklı beslenmek, hareket etmek ve sosyalleşmekten korkmamakla işe başlayabilirsiniz.

Yoga ve Pilates Yapın

Yoga ve pilates hamilelik sürecinizi iyi yönde etkilediği gibi, doğum konusunda da sizi rahatlatacaktır. Nefes egzersizleri ve yoga sayesinde doğumunu kolay yapan anne adayları vardır.

İlk aylardan itibaren hamile yogası ve pilates gibi spor ve rehabilitelere yönelirseniz, her zaman psikolojik olarak iyi hissetmeye açtığınız auralarınızı, bedensel olarak da hissetmeye başlarsınız.

Bol Bol Su İçin

Her zaman bol bol su içmeniz gerekmektedir ancak hamilelik sürecinde bu daha da önemlidir. Vücudunuzun esnek olmasına da yardımcı olan su tüketimi, ödem sorunu yaşamanızı da önlemektedir.

Şekerli Gıdalardan Uzak Durun

Bol karbonhidrat ve şekerli gıdalar size kilo olarak geri döner. Bu nedenle sağlıklı besinler tüketmek ve meyve ağırlıklı beslenmek için hamilelik öncesindeki dönemden itibaren başlangıç yapmanız gerekmektedir.

Paketli gıdalar ve gereksiz tatlı tüketimi, bebeğinize hiçbir faydası olmayan bir etki sağladığı gibi, kilo almanıza neden olur.

Doğum Eğitimlerine Katılın

Günümüzde her hastanede verilen ücretsiz doğum eğitimleri oldukça iyi bir doğuma hazırlık yöntemidir. Bebek bakımı ve doğum ile ilgili her türlü bilgiyi öğrenebileceğiniz ve sağlıklı bir doğum ile doğum sonrası dönem için neler yapmanız gerektiği, bu eğitimler sayesinde öğrenilmektedir.

Doğum eğitime katılan anne adayları, doğum sancıları başladığı andan itibaren daha soğukkanlı ve bilinçli oldukları için, doğum süreci daha kolay geçmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz