Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

Pürüzsüz Bir Eyeliner Nasıl Çekilir?

[ads1]Her kadın bilir ki dümdüz ve pürüzsüz bir eyeliner çekmek herkesin harcı değildir. Eyeliner çekmek için bu konuda bayağı bir ustalaşmak gerekiyor. Kuaförler ve güzellik uzmanları sürekli olarak kadınlara makyaj yaptıkları için elleri pratikleşmiş ve kuyruklu eyeliner çekmek konusunda iyice usta olmuşlardır. Onların eli artık bir cetvel gibi dümdüz ve hatasız çizebilmeye alıştıkları için herhangi bir tüyoya ihiyaçları da yoktur. Biz kadının kitabı.com olarak elleri hala bu konuda ustalaşmamış ve birtakım önerilere ihtiyacı olan kadınlara nasıl profesyonel görünümlü eyeliner çekilir? Eyeliner çekerken nelere dikkat etmeli ve önce hangi noktadan başlanmalı gibi merak edilen can alıcı noktalara değindik ve bunu da burada sizlerle paylaşmak istedik. İşte size adım adım kuyruklu eyeliner çekimi hakkında bazır ipuçları.

[ads2]1. Göze eyeliner çekerken öncelikle gözün dış kısmından resimdeki gibi yana doğru bir çizgi ile başlamak tecrübesizler için en ideal yöntem olacaktır. Daha sonrada ikinci resimdeki gibi düz bir çizgiyi onunla birleştirecek yeni bir nokta belirlemeli ve oradan devam etmelisiniz.
Son olarak da iki göze aynı işlemi uyguladıktan sonra içini doldurmalı ve işlemi bitirmelisiniz. İşte bu kadar…eyeliner-cekme-tuyo- 2. Çizerken eyelineri taşırma problemi yaşıyorsanız küçük parça bir bant sizin için kurtarıcı olabilir. Bandı göz kenarına yapıştırarak yamuk çizgi çekmeyeceksiniz.eyeliner-cekme-tuyo-2 3. Eğer eyelineriniz yok ve eyeliner görünümlü kalıcı bir çizgi çekmek isterseniz kaleminizi rimele dokundurup boyarsanız makyaj daha kalıcı olacaktır.eyeliner-cekme-tuyo-3 4. Bazen küçük ama etkili yöntem olan çay kaşığını kullanarak her defasında aynı düzlükte çizgiyi elde edebilirsiniz.eyeliner-cekme-tuyo-4 5. Bazen kendiniz noktaları koyup o noktaları birleştirerek de güzel bir çizgi yapmanız mümkün hale gelir.eyeliner-cekme-tuyo-56. Kalemini yumuşak uçlu değilse ve yeni bir kalem almaya zamanınız, ya da paranız yoksa kalemin ucunu ısıtın, yumuşadığını göreceksiniz.eyeliner-cekme-tuyo-67. her defasında eyeliner çekerken önce uç taraftan başlamalı ve bir kutucuk içi gibi boş alan bırakmalısınız. Daha sonradan doldurma işlemini yapmalısınız. Bu şekilde yapılan hataları baştan daha kolay bir şekilde düzeltebilirsiniz. Kolay gelsin…

eyeliner-cekme-tuyo-7
Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz