Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Profesyonel Makyajın Püf Noktaları

Herkes makyaj yapmanın tüm sırlarını bilemez. Özel günlerimizde doğal olarak daha iyi bir görünüm için profesyonel bir makyaj uzmanına  gideriz. Çünkü makyaj yapan kişiler bu işin her noktasını iyi bilirler. Ancak onların bu yeteneği değildir. Sadece doğru ürünü doğru şekide nereye uygulayacaklarını iyi bilirler. Kadının Kitabı.com olarak bu yazımızda makyaj uzamanı Merve Gedik size kendiniz evde nasıl profesyonel bir makyaj uzmanı gibi makyaj yapmanın püf noktalarını tek tek resimleriyle beraber açıklayacak. Bundan böyle makyaj için bir sürü para vermeye gerek kalmayacak.

1. Ön çalışma
Özellikle söz konusu makyaj yaplacak yer  olan yüzünüz ise mutlaka bir ön çalışma yapmanız gerekir. Her zamanki gibi makyajın cilde daha iyi tutunması için hafif bir nemlendirme işlemi uygulayın ve gerektiği kadar kapatıcı kullanarak tüm kusurlarınızı örtbas edin! Ancak bu adımda cilde ışıltı ve parlaklık verecek hiç bir şey kullanmayın.

profesyonel-makyaj-yapimi-22. Doğru aydınlatma
Doğal ten renginizden bir ton daha açık bir kapatıcı ile resimde gördüğünüz bölgerele küçük dokunuşlar yapın. Yani iki kaşın arasına 3 küçük fırça dokunuşu, her bir kaş kemiğine (kaşların altına) gözlerin  altına V-şekli, burun direğine yukardan aşağı bir çizgi ve son olarak da elmacık kemiklerinizin üzerine küçük çizgilerle dokunuşları tamamlayın. Kullandığınız kapatıcıyı parmaklarınızı kullanarak güzel bir şekilde yayın. Dokunuşunuz, kapatıcınızın cildinize daha iyi uygulanmasını sağlayacaktır.

profesyonel-makyaj-yapimi-33. Doğru gölgelendirme (kontür)
Doğal ten renginizden bir ton daha koyu ve  mat bir allık seçin. Çor kırmızı ya da turuncu olan yapay görünümlü renkleri tercih etmeyin. Allığı yüzünüze uygularken yanaklarınızı içeriye doğru çekin ve boşluklara bir fırça yardımıyla üstten aşağı doğru dudaklarınıza 2 cm kalana kadar hafifçe allığı sürün.Fazlasıyla kırmızı veya turuncu olan şeylerden uzak durun. Doğru allık kullanımı bu şekildedir.

profesyonel-makyaj-yapimi-44. Çenenizin ortası ve şakaklar
Ayınlatmanın bir diğer noktası ise çenenizin tam ortası ve şakak kısmına yapılan uygulamalardır.  Fırçayı buralara uygularken dairesel hareketler yapmaya özen gösterin. Böylece daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

profesyonel-makyaj-yapimi-55. Gözler
Yanaklarınıza  uyguladığınız koyu tonu ince bir fırçaya sürüp göz kapaklarına da uygulayın. Ardından yavaşça keskin çizgiyi etrafına dağıtın.

profesyonel-makyaj-yapimi-66. Işıltı verin
Gözlerinizin iç köşelerine, dudaklarınızın hemen üzerine ve burun direğinin altına biraz parlatıcı krem uygulayın. Bu uygulamayla  gözleriniz daha büyük, dudaklarınız daha dolgun ve burnunuz da daha ince görünume sahip olacak.

profesyonel-makyaj-yapimi-7
[ads2]7. Sonuç

İşte hem doğal hem de profesyonel makyaj uygulaması  birkaç stratejik dokunuş harika bir görünüme nasıl sahip olacağınız öğrendiniz. Doğru aydınlatma ve doğru uygulamanın ne kadar önemli olduğunu artık biliyorsunuz.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz