Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Aralık 2018

Olduğunuzdan Daha Yaşlı Gösteren 8 Trend Hatası

Anne tarzı kot patolonlar, Jeansler, retro gözlükler, tüvit ceketler gerçekten de son birkaç yıldır en moda parçalar. Ancak trend parçalar size uymuyorsa, gitmiyorsa giymeye gerek yok. Yaptığımız birkaç gözlem sonucunda anadık ki biz kadınlar bize yakışsa da yakışmasa da sırf moda diye trend diye bizi daha çirkin gösteren bazı modelleri satın alıp giyiyoruz. Öncelikle modadan daha önemli olan kişiyi tamamalayıp tamamalamadığıdır. Eğer o kıyafet sizi güzel göstermiyor bir de olduğunuz yaştan daha da yaşlı gösteriyorsa hemen o kıyafetlerden uzak durun. Zaten kadınlar yaşını saklamak için elinden geleni yaparlarken bir de daha yaşlı gösteren kıyafetleri değil satın almak mağazaya girip provasını bile yapmayın.

Biz kadininkitabi.com olarak size olduğunuzdan daha yaşlı gösteren stilleri bir araya getirdik. İşte kulağınıza küpe yapacağınız 8 önemli nokta…

yasli gosteren kiyafetler-2

Tüvit Materyaller

Kot kumaşlar kişiye sadece spor havası katmaz aynı zamanda kot kumaşlardan dikilmiş kıyafetler sizi daha canlı daha enerjik ve genç gösterir. Tüvit kumaşlar sizi daha olgun gösterecek. Bu yüzden böyle bir  niyetiniz yoksa uzak durun deriz.

yasli gosteren kiyafetler-3Okuma gözlükleri

Retro modelindeki gözlükler hoşunuza gidiyor olabilir.
Ancak okuma gözlüğü takmak zorundaysanız daha şekil daha seksi hatta sizi tarz gösterecek çerçeveden yapılmış gözlükleri kullanın. Burun ucunda duran zincirli gözlükler bize göre değil. Bırakın onları dedeleriniz ninelerimiz taksın.

yasli gosteren kiyafetler-4Gri saç

Bazı kadınlara gerçekten beyaz saç ya da gri tonlardaki saçlar yakışıyor olabilir. Ancak bunı hemen kendinize uyarlamaya gerek yok. Gri saçlar genelde yaşlılığı temsil eder. biraz daha yaşlanmaya başlayınca o griler yerini tamamen beyaza bırakır. Bu yüzden sırf moda diye, ünlünün birinde gördünüz diye saç renginizi değiştirmeyin. Bu renk gerçekten de sıra dışı….

yasli gosteren kiyafetler-5Hırka seçimine dikkat!

Hırkalar, kışın gerçekten iyi ve kullanışlı parça gibi görünseler de özellikle kilolu kadınlar için kötü bir tercihtir. Zaten kışın hepimiz birkaç kilo alırız. Bu kiloları da uzun ve bizi daha hantal gösteren hırkalarla kapatırsak sonuç pek de hoş olmayacaktır. Formunuzu olduğundan daha büyük gösteren hırkalar yerine iyi dikim bir ceket ya da blazer model kıyafetler giymeniz sizi daha modern ve genç gösterecektir.

yasli gosteren kiyafetler-6Mom Jeans (Anne tarzı kot pantolonlar)

90’ların yüksek belli ve bol kesim kotları her ne kadar şimdilerde yine trend olsalar da yaşlı görünmenize sebep oluyor. Siz modaya uyacağım diye kimseye arkanızdan konuşturmayın bizce.

yasli gosteren kiyafetler-7Soluk görünmlü kyafet renkleri

Genç ve genç hissediyorsanız canlı ve dinamik renkler tercih edin. genelde yaşlı takımın giydiği o soluk renkler sizi de onlar gibi göstermeye neden olacaktır.

 

yasli gosteren kiyafetler-8

Aşırı yoğun makyaj

Güzel olmak demek makyajı fazla fazla sürmek demek değildir. Farkedileceğim diye gösterişli bir allık ve ruj sizi  yaşlı gösterebilir. Hala kendinize en uygun olan makyaj stilini bilmiyorsanız, bir uzmandan ya da iyi makyaj yapan arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Artık göz farları da ruj ve dudak parlatıcıları gibi şeffaf ve parlak olarak üretiliyor. Doğru renkleri doğru şekilde uygulamayı öğrendiğinizde makyajınız sizi asla yaşlı göstermeyecektir.

Bir de bazı renkler sizi daha olgun hatta yaşlı gösterir. Bu renklerin insanlar üzerinde bıraktığı etkidir. Nasıl ki bazı renkler gerçekten de kadınları daha seksi ya da zayıf gösterebiliyorsa kahverengi gibi tonlar da kişiyi daha yaşlı gösterebiliyor. Makyaj yaparken biraz daha canlı ve yüzünüzü ortaya çıkarak renkleri tercih etmeye özen gösterin…
Kadininkitabi.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz