Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Nişan Elbisesini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Seçmeli?

Düğünden bir önceki basamaktır nişan. Dolayısıyla nişanı düğün için bir ön hazırlık olarak da görebiliriz. Bu yüzden nişanda yapacağınız her şey, atacağınız her adım sizlere düğün için bir tecrübe kazandıracaktır. Nişanda en önemli adımlardan birisi de nişan elbisesi seçimidir. Son derece zor ve meşakkatli bir yol olan bu yolda çok zor seçimlerle karşı karşıya kalarak kararsız kalabilirsiniz. Bizler bu yazımızda sizlere bu zor seçiminizde elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Hem damadın hem de gelin adayının ayrı bir özen gösterdiği nişan gecesinde damat adayının işi biraz daha kolaydır. Ancak gelin çok zor bir durumdadır. Çünkü nişan elbisesi seçmek en az gelinlik seçmek kadar zordur.

Size vereceğimiz en önemli tavsiye mekâna uygun bir nişan elbisesi seçmenizdir. Bu, sizi daha rahat hissettirecek ve güzel bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. Mesela evde aile arasında bir nişan yapacaksanız bu nişana gösterişli bir kıyafet yerine daha sade bir kıyafet sizin işinize daha çok yarayacaktır. Bunun yanında seçeceğiniz nişan kıyafetinin vücut ölçülerinize göre olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Çoğu zaman gelinler bu özelliklere dikkat etmemekte ve kıyafet seçimini çok ama çok zorlaştırmaktadır. Mesela elbisenizi alırken katalogdan değil de üzerinizde deneyerek almanız sizlere daha çok yardımcı olacaktır. Ancak vereceğiniz küçük ama etkili kararlar işinizi çok kolaylaştıracaktır.
http://kadininkitabi.com
Nişan elbisesini seçerken damat ile de uyumlu olmaya dikkat etmelisiniz. Bu sadece damat adayına elbisenizin renginde bir kravat taktırmak değildir. Zaten çok dar bir elbise kataloğuna sahip olan damatların işini belli bir uyum sağlayarak kolaylaştırabilirsiniz. Damadın elbisesi ile kontrast bir uyum yakalayabilirseniz bu gerçekten de hoş bir uyum olabilir. Bu uyumun dışında size önerebileceğimiz bir elbise modeli de balık elbise modelidir. Özellikle uzun boylu gelinlerin tercih ettikleri ve güzelliklerine güzellik kattıkları bu elbiseler son dönemlerde çok tutulmaktadır. Bu tür elbiseler şık ve zarif bir görünüm kazanmanızı ve fiziğinizi çok daha iyi sergilemenizi sağlayacaktır. Üstelik size uyan rengi seçmeniz de sizin yararınıza olacaktır.

nisan-elbisesi- 2017-Nisan-Kiyafetleri-nasil straplez-yesilmor-nisan-elbise-modelleri-2016

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz