Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Neden Horlarız? Horlamanın Tedavisi Nedir?

[ads1]Kimi zaman yorgunluk, kimi zaman solunum yollarında yaşanan sorunlar nedeniyle yaşanan horlama oldukça rahatsız edici bir durumdur. Hem size hem de çevrenizdekilere büyük bir rahatsızlık verecek olan horlama nedeniyle pek çok problem yaşanmaktadır. Sürekli bitkin hissetmeniz, baş ağrısı yaşamanız ve yorgun hissetmeniz gibi faktörler nedeniyle horlama sorunu yaşayabilirsiniz.

Neden Horlarız?

Dünya üzerinde pek çok kişinin ortak sorunu olan ve beraberinde birçok sorunu ortaya çıkaran horlama, uyku sırasında soluk borusunun kısmen kapanması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Boyun, çene ve dilinizdeki kasların yumuşaması ve hava yolunu kapaması nedeniyle meydana gelen nefes alınamaması durumu horlama olarak adlandırılmakta ve oksijen eksikliği nedeniyle de farklı rahatsızlıklara neden olabilmektedir.horlama-tedavi 2

Horlamanın Neden Olabileceği Rahatsızlıklar

Horlama etkisiyle zamanla vücudunuzda farklı rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Neden olduğu rahatsızlıklar nedeniyle farklı hastalıklar da meydana gelebilmektedir. Horlamanın neden olabileceği bazı rahatsızlıklar aşağıdaki listede belirtilmektedir.horlama-tedavi 3

  • Reflü
  • Sık sık tuvalete gitme isteğinin oluşması
  • Hafıza kayıplarının yaşanması
  • İnme (felç)
  • Depresyon sorunlarının yaşanması
  • Diyabet (şeker hastalığı)
  • Kalp krizlerinin görülebilmesi
  • Uykusuzluk durumunun yaşanması

35 yaşından sonra görülme sıklığı artan horlama problemi nedeniyle kişilerin günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

 

[ads2]Horlamayı tetikleyen diğer sebepler nelerdir?

Horlama sorununu tetikleyen nedenler arasında ise;
aşırı alkol kullanımı
sigara kullanılması
kötü ve düzensiz beslenme alışkanlıkları
yorgunluk
aşırı şişmanlık
yumuşak damak kısmının gerginliğinin kaybolması gibi faktörler yer almaktadır.
Horlayan kişilerin yan çevrilmesi, burun deliğini açan bantların veya horlamayı kesmek için özel üretilen araçların kullanılması, çenenin yukarı kaldırılması, yastığının yükseltilmesi ve boyun destekli yastık kullanılması horlamayı durdurabilen birkaç yöntem arasında sayılabilir.
Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz