Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Mutlu İnsanların Yaptığı 8 Şey!

Çevrenize baktığınızda birçok insanın hayattan  ne kadar zevk aldığını, nasıl mutlu bir yaşam sürdüğünü görüyor ve buna imreniyorsunuz. Neden diğerleri bu kadar mutlu iken sizin birçok probleminiz var? Hiç düşündünüz mü?

[ads1]
Aslında o çevrenizdeki çok mutlu insanların da en az sizin kadar problemi var. Hayat kimseye dümdüz gül bahçesinden ibaret  değildir. Herkesin kaldırabileceği kadar yükü vardır. Eğer siz de bazı olaylara karşı nasıl tavır takınmanız gerektiğini bilirseniz siz de problemler ya da olumsuzluklar karşısında gülmeyi ve hayattan zevk almayı başarabilirsiniz.

Şimdi gelelim olumsuzluklar ve aksilikler karşısında o mutlu görünen insanlar neyi nasıl yapıyor hep birlikte görelim.

1. Dengeyi kurun

Her zaman dengeli ve düzenli bir hayat tarzı seçin. Hem aile içince hem iş hayatınızda hem de arkadaşlar konusunda daima dengeli ve seçici olun. Dengesiz bir aileye ya da arkadaşlara sahipseniz asla olumsuzluklar peşinizi bırakmaz.

mutluluk

2. Olumsuzluklar daima olur 

Hayatta her zaman kötü şeyler olur ve olacaktır da. Ama mutlu olmak için bunların da bir çözümü ve çıkış yolu olduğunu unutmamak gerekir. Kötü bir şey başınıza geldiğinde hemen paniğe kapılıp “eyvah şimdi ne yapacağım ben” demeye başlamak yerine “bunu nasıl en az zararla atlatabilirim”in derdine düşün. kötü olayların üzerinde fazla yoğunlaşmayın.Her şeyde bir hayır vardır deyip bundan çıkaracağınız derse bakın.

3. Sorumluluk alın

Ot ya da parazit gibi yaşamayı seçmeyin. Biraz girişimci ve cesur olun. Bir şeyler yapıp başardığınızı görmek sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecektir. Hiç bir şeye yaramayan insan daima kendini dışlanmış ve istenmeyen olarak görür. Bu da kişiyi asla mutlu etmez.

4. Mutlu insanlarla beraber olun

Eğer arabesk ya da çok acıklı şarkılar dinlerseniz içiniz kararır ve üzüntü hissedersiniz. Eğer çoşkulu bir şeyler dinlerseniz içiniz kıpır kıpır olur ve kendinizi tutamazsınız.
Hayatınızda her şey böyledir aslında. Neye yakın olursanız onun gibi olursunuz. Eğer arkadaşlarınız çok problemli ve çok umutsuzlar ise yaşamları ve düşünceleriyle sizi de umutsuzluğa sürüklerler ve asla ilerleyemezsiniz. Size sürekli olumsuzluk ve karamsarlık aşılarlar. Hayata küsmenize neden olurlar. Mutlu olmak için mutlu olan kişilerle birlikte olun.

Mutlu insanlar, çevrelerinde mutlu insanlar olması için çaba harcarlar. Enerjilerini tüketen, sürekli negatif düşünen ve konuşan kişilerle arkadaşlık etmezler.

5. Dürüst olmak prensipleri arasındadır

Kendine güvenirler ve bu yüzden asla başkalarını aldatmak gibi art niyet taşımazlar. Hayatı bu çerçeve içinde yaşamaktan mutlu olurlar. Dürüst olmanın diğer insanlardan bile  kolayca ayrıldığına inandığı için mutluluğun tadını daha çok çıkarırlar.

[ads2]
6. Tutkuludurlar

Tutkuları vardır. Asla kendilerin başı boş bırakmazlar yaparken hoşlandıkları bir takım işleri hobileri vardır.

7. Sorunlar ve fırsatlar

Mutlu kişiler problemleri birer fırsat olarak değerlendirir ve bunu aşmak için kendilerini ona göre adapte ederler ve bunu kendileri için avantaja çevirirler.

8. Geçmişteki problemleri tekrar su yüzüne çıkarmazlar

Mutlu insanlar geçmişte olanları geçmişte bırakır ve asla geriye dönüp aynı olayları düşünmezler, önlerindeki parlak geleceğe bakarlar ve şimdiyi dolu dolu yaşarlar.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz