Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Mutlu Bir Hamilelik İçin Tavsiyeler

[ads1]Hamilelik sürecinde yaşanan bazı problemler, farklı beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı gibi değişimler hayatı zorlaştırıyor veya kolaylaştırabiliyor. Hamilelik sürecinde yaşamınızı kolaylaştıracak ve sizi mutlu bir hamile adayı yapacak bazı önerileriniz var.
Hamilelik dönemi her kadında aynı olmamakla birlikte bazıları içini zor geçerken bazılarımızın da hem keyifli hem heyecanlı hem de oldukça kolay geçmektedir. Bu dönemde  düşünceler ve vücut şekli değişiyor, bebek büyüyor bazı hormonlar az salgılanırken bazıları da çok salgılanıyor. Bu da kişinin fiziksel ve ruhsal yönden farklı hissetmesine neden oluyor. Kadının kitabı.com olarak anne adaylarının hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz.

hamilelik-mutlu olmak---

İşte hamileyken mutlaka yapmanız gerekenler ve asla yapmamanız gerekenler…

Yap : hamilelik döneminde farklı farklı sebzelerden oluşacak şekilde en az 3 porsiyon tüketmelisiniz. Siz ne kadar sağlıklı beslenirseniz bebeğiniz de o kadar sağlıklı beslenmiş olur.

Yapma: Sırf canınız istiyor ya da aşeriyorum diye kendinizi kandırarak sağlıksız yiyeceklere yönelmeyin. sizin sağlığınız bebeğinizin sağlığı bunu asla unutmayın.

Yap:  Hamilelik döneminde  bebeğin daha sağlıklı ve rahat nefes alması için genellikle sol tarafınıza yatın. Bu ilk zamanlar sıkıcı ve belki de ağrılı olacağından zor bir durummuş gibi görünse de aslında vücut buna da alışıyor.

Yapma: Sadece bebeği düşünerek eşinizği ihmal etmeyin. Bütün ilgi alaka ya da endişeyi bebeğinizin üzerine kurarsanız eşinizin kendini kötü hissetmesine neden olabilir.

[ads2]
Yap: Günde 2 dakika bile olsa eşinizle birlikte ellerinizi karnınıza koyup bebeğinize olumlu ve güzel sözler söyleyin bebek bunu hissedecek ve daha mutlu olacaktır.
Yapma: Asla hamile kalmadan önce yaptıklarınızı düşünüp mutsuz ya da  umutsuz olmayın.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz