Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Mikrodalga Fırında Yapabileceğiniz 7 İlginç Şey!

[ads1]Mikrodalga fırın çoğumuzun evinde artık bulunuyor ve sık sık da kullanma ihtiyacı hissediyorsunuzdur. Mikrodalga fırının çalışma mantığı çok basit aslında. Mikrodalga fırın; içinde su bulunan her şeyi kendi kabında kolayca ısıtır ve bize pratiklik sağlar. Örneğin bu fırında yemek ısıtmaktan, kek yapmaktan, mısır patlatmaktan ya da en basiti donmuş eti ve diğer ürünlerin buzunu çözmekten daha başka şeylere de yarıyor. İşte sizin için hazırladığımız 7 öneri:

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-71. Kuru soğanı doğrarken gözünüzü yaşartmamasını istiyorsanız soğanın uç kısmından birazcık kesin ve mikrodalga fırında 30 saniye kadar bekletin. Bu sayede gözleriniz yaşarmayacak.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-62.  Ne kadar mektup göndermek eskide kalsa da demode olsa da Avrupa’da yaşayan birçok insan hala mektuplaşmaya özen gösteriyor ve buna büyük önem veriyor. Eğer siz de sevdiğiniz birindene bir posta aldıysanız ve bunu hasar vermeden çıkarmak istiyorsanız,  pulun üzerine 1- 2 damla su ile ıslatıp mikrodalga fırında 15-  20 saniye beklettikten sonra kolayca çıkarın. Aynı şeyi diğer etiketler için de uygulayabilirsiniz. Sadece posta puluna özel bir durum değil.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-53. Mikrodalga fırın kullanmaktan dolayı elbetteki kirlenir ve temizlenmesi gerekir. İçindeki yağ ve kiri nasıl çıkaracağım diye düşünüyorsaız hiç dert etmeyin. Bir kasein içine 1 tatlı kaşığı sirke  ve biraz da su koyup mikrodalga fırına koyarak 5 dakika çalıştırın. İçinde yumuşayan kirlerin bir süngerle nasıl kolayca çıktığına siz bile inanamayacaksınız.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-44. Bal uzun süre tüketilmediğinde ya şekerlenir ya da kristalleşir. Bu balı atmanıza gerek yok. balı 2 dakika kadar mikrodalgada tutarak eski formuna gelmesini sağlayabilirsiniz.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-3
5.  Limonu kolayca sıkmak için mikrodalgaya atın ve  15- 20 saniye çalıştırın. Çıkardığınızda kolayca suyunu sıkabileceksiniz.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-26.  Sarımsağın kabuğunu soyarken problem mi yaşıyorsunuz. Hiç dert etmeyin çünkü sarımsağı 15 saniye kadar mikrodalgaya koyarsanızhemen soyulmaya başlayacaktır.

mikrodalga-firinla-yapabilecekleriniz-
[ads2]7. Kurumuş ekmekleri  atmayın. İsraf en kötü şeylerden biridir. Kuruyan ekmeklerinizi ıslak havluya sararak 15 saniye kadar  mikrodalgaya koyun ve sonucu kendi gözleriniz de görün. Yumuşacık olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz