Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Migren Hastlığına Çözüm Buldu

[ads1]Hemen hemen hepimiz hayatımızın bir döneminde baş ağrıları çekmişizdir. Stres, uykusuzluk, psikolojik ya da fizyolojik sorunlar nedeniyle ortaya çıkan baş ağrıları eğer ki kronik bir hal aldıysa mutlaka doktorunuza görünün. Nöroloji uzmanları kronikleşmiş ve belirli bir dönemde başınızın belli bir bölümünde meydana gelen aşırı zonklama ve baş ağrısı olarak tanımladığı migren hastalığını çağımızın en yaygın hastalıklarından birisi olarak tabir ediyor. Yapılan araştırmalara göre migren hastalığının görülme sıklığı kadınlarda, erkeklere nazaran daha fazladır. Kadınlarda migren hastalığının daha yaygın olmasının en önemli sebebi, kadınların hormonal olarak erkeklerden daha farklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Migren hastalığına sebep olarak beyin kan damarlarındaki sinir uçlarında meydana gelen kimyasal değişiklikler olarak belirtilse de daha farklı hormonal sebepler de bu hastalığı tetikleyen unsurlar arasında görülmektedir.

emek gokmen

[ads2]Basit ve klasik migren olarak ikiye ayrılan hastalık başın çift ya da tek tarafında görülmesine bağlı olarak gruplandırılmaktadır. Görülme sıklığına göre akut atakların fazlalaşması hastalığın tedavisi için kuvvetli ağrı kesicilerin kullanılmasıyla minimum düzeye indirilebilmektedir. Migren hastalığı ile ilgili basitçe tıbbi bilgi verdikten sonra yazımızın asıl amacına geçmemiz yerinde olacaktır. Uzman nörolog, Dr. Emel Gökmen uzun süredir başetmeye çalıştığı migren hastalığından nasıl korunulması gerektiği ile ilgili bir kitap yayınladı. “Migrene Çözüm Var” adlı kitabında çocuk yaşlarda başlayan migren ağrılarıyla nasıl başedilmesi gerektiği ile ilgili öneriler yer almakta.

Dr. Gökmen son yıllarda her 10 kişiden birisinde görülmeye başlanan migren hastalığının integratif tıp bilgisi ve spesifik bir takım çalışmalar sonucunda minimum düzeye inebileceği ve hastalıktan kurtulabilme olasılığı üzerinde durduğu eseri “Migrene Çözüm Var” her hastanın rahatlıkla anlayabileceği basit bir dille hazırlanan en önemli çözüm yollarından birisini oluşturmakta.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz