Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

Mezuniyet Makyajı İçin Öneriler

[ads1]Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla kapatmanın sevincini yaşayan, mezuniyete aday öğrencileri şimdilerde mutlu bir telaş aldı yürüdü. Liseden, yüksekokuldan ya da üniversiteden mezun olarak bir basamak daha yükselen kariyer hedefleriniz doğrultusunda değişecek hayatınızı henüz daha kontrol altına almadan önce son kez yapmanız gereken bir iş kaldı. Yıllarca aynı sıralarda beraber öğrenim gördüğünüz arkadaşlarınızla birlikte muhteşem bir mezuniyet gecesine ne kadar hazırsınız? Mezuniyet geceleri için haftalar öncesinden vücudunuza uygun kombine elbiseleri beğenip satın aldınız. En şık ayakkabılar, eşarflar vs. Fakat bayanların unutmaması gereken en önemli unsurlardan birisi olan makyajı son dakikaya bıraktınız. Güzel ve çekici görünmenün en önemli unsurundan birisi olan makyajınız mezuniyet gecenize ne kadar uygun? İşte bu sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

mezuniyet makyajlari 2

[ads2]Öncelikle makyajınız o gece giyeceğiniz kıyafete mutlaka uygun olmalı. Makyaj yapacağım derken kıyafetlerinizdeki renk düzeninden aykırı majyaj türlerine yönelirseniz yapacağınız makyaj sizi güzel göstermektense daha da çirkinleştirecektir. Mezuniyet makyajı için nelere dikkat etmeniz gerektiği ve 2014 makyaj modası ile ilgili aşağıdaki önerileri mutlaka göz önünde bulundurarak kararınızı kesinleştirin.

İlk olarak 2014 makyaj modasında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, bu yıl makyaj tonları doğal ve sade tonlar üzerine yoğunlaşmakta.

Yapacağınız makyaj yüzünüzdeki kusurları mutlaka gizlemeli. Bu nedenle günlük kullanımdan biraz daha fazla fondöten kullanabilirsiniz. Malum yaz ayları geldiği için özellikle dış ortamlarda düzenlenen mezuniyet geceleri bazen sıcak olabilmekte. Bu nedenle pudra ve fondötenler ile yüzünüzdeki kabarıklıklar, sivilceler terden etkilenmeyecek şekilde kapatılmalıdır.

2014 yaz makyaj modası özellikle yeşil ve mavi tonlardan oluşmakta. Göz farlarını bu iki rengin ağırlıkta olacağı tonlardan seçmeniz yararınıza olacaktır. Tabiki bu söylediğimiz renkleri mutlak kullanacaksınız şeklinde bir dayatmada bulunmuyoruz. O an giyeceğiniz kıyafete uygun seçeceğiniz renk düzeni de güzel görünmeniz açısından önemlidir.

Özellikle mezuniyet, düğün, kına gibi gecelerde altın ya da gümüş sim tanecikleri sıklıkla tercih edilmekte. Siz de abartıya kaçmadan kıyafetiniz ya da elmacık kemiklerinizin üzerinde ince sim taneciklerini tercih edebilirsiniz.

Ruj seçiminde 2014 modası pembe ve pastel tonlarla dikkatleri çekmekte. Pembe mat ruj tonları ya da elbisenize uygun renkler mezuniyet gecesi için en uygun tercihler arasındadır.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar

2014 Makyaj Renkleri
Tom Ford 2014 Yaz Makyaj Koleksiyonu

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz