Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Mastürbasyon yapmanın 10 Faydası

gelişmiş ülkelerde cinsellik konusu her yaşta ve her zaman utanmadan, sıkılmadan, rahatça konuşulabilir Bir konudur. Ancak bizim ülkemiz yani Türkiye biraz muhafazakar olduğu için bu tür konular hem ayıp karşılanmakta hem de günah diye düşünüldüğü için sormaya bile çekinilmektedir.

Kadının kitabı.com ikili olarak bu konunun hassas olduğu için belki merak ettiğini ancak aramadığınız için araştırıp yazdık.mastürbasyon yapmak zararlı mıdır? Mastürbasyon yapmanın zararı var mıdır? Kadınlar mastürbasyon yapar mı? Mastürbasyon kaç dakika sürer? Mastürbasyon yararları nelerdir? İşte tüm bu soruları ve daha fazlasını yazımızın içinde bulabileceksiniz işte mastürbasyonun kadınlar üzerindeki etkileri diğer adıyla faydaları:

masturbas 2

mastürbasyon nedir nasıl yapılır?: mastürbasyon demek kişinin bir diğer cins ile ilişkiye girmeden kendini el yardımı ile tatmin etmesidir. Mastürbasyonu hem kadın hem erkek yapabilir.

mastürbasyon yapmak kaç dakika sürer? Bu kişinin o anki duygu ve düşüncelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir eğer kişi istekli Ve tahrik olmamışsa saatlerce yapsa da mastürbasyon işe yaramaz ancak kişi isteyerek yaparsa biter.

[ads1]1. Mastürbasyon yapmak stresi azaltır

2. Vajinal kasların güçlenmesine yardımcı olur

3. Uykusuzluğu düzenler, daha kaliteli uyku uyumanıza yardımcı olur

4. Genital sağlığını olumlu yönde etkiler

5. Kalp ve şeker hastalığı gibi genetik hastalıkların oluşumunu engeller

6. İnsanın kendine güveni gelir, kendine Yetebildiğini anlamaya başlar

7. Adet sancısına iyi gelir

8. İdrar yolu enfeksiyonlarını engeller ve tedavi eder

9. Daha iyi daha kaliteli cinsel birliktelik yaşamanıza olanak verir

10. Hem bedenen hem de ruhen daha dinç ve enerjik olduğunuzu hissetmenizi sağlar.

Her ne kadar konuşulması hakkında bahsedilmesi ayıp olan cinsellik aslında ne kadar faydalı olduğunu hepimiz bilimsel araştırmalar sonucu  görüyoruz ve hak veriyoruz. Çünkü cinsellik insanlar için hem mahrem hem de olmazsa olmazlardan biridir. Cinselliği kötü bir şeymiş gibi bakılmalı. Şayet cinsellik olmasa insanın çoğalması ve üremesi mümkün olmayacaktır.kadının kitabı.com Özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz