Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Makyaj Çantasında Olması Gereken 5 Ürün

[ads1]Bir kadının çantası daima zarif ve kibar olmalıdır. Bavul gibi kocaman çantalar her zaman kadını tarz yapmaz ne yazık ki. Erkekler, kadınların kullandığı o bavul gibi kocaman kol çantaları için çok şaşırtıcı buluyor  ve her zaman içlerine bu kadar ne koyabiliyor bunlar diye merak etmiyor değiller doğrusu. Çünkü hiç bir erkek nereye giderse gitsin asla yanlarında bir çanta ya da poşet, paket taşımaz ve götürmezler.

Kadınlar çantalarına genellikle ne koyarlar? Tabi ki makyaj malzemesi… Her zaman her yere koca çantayla gidilmez. Bu yüzden yanınıza aldığınız makyaj malzemelerinizi doğru seçmeli ve zor duruma düşmemelisiniz. Bu yazımızda uzman makyöz Merve Gedik’ in hazırlamış olduğu makyaj çantasında bulunması gereken 5 ürünü sizlerle paylaşıyor.
İşte o 5 önemli makyaj malzemesi…

1. Göz kalemi

Göz makyajı olmazsa olmaz… Gittiğiniz ortamda göz makyajının bir sebepten dolayı akmış ya da bulaşmış olabilir. Akmış ya da yarım yamalak kalmış bir göz makyajı sizi olduğunuzdan daha kötü görünmenize neden olabilir. Bu yüzden kullandığınız göz kalemini makyaj çantanızın 1. dereceden önemli ürünü olarak görün.

makyaj-yapma-kural
2. Ruj ya da parlatıcı

Boş dudaklar seksi görünmenize engel teşkil eder. Kadın dediğin bakımlı olur ve sade dudaklarla bir ortamda bulunmaz. Yemek yedikten sonra dahi kısa bir mola ile hemen rujunu tazeler.

3. Allık

Yanaklarınızdaki allık uçucu bir yapıya sahip olduğu için sürekli tazelemek gerekir. Makyaj çantanızdan asla eksik etmeyin.

4. Rimel /Maskara

Göz makyajının ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Bu yüzden kirpiklerinizin çevrenizdekiler cezbetmesi için bu malzemeyi de yanınızda eksik etmeyin.

[ads2]5. Makyaj Temizleme mendili
Dünya hali makyajınızı en baştan yapmak zorunda kalabilir ya da o gün eve gidemeyecek durumda olabilirsiniz. Bu yüzden makyajınızı temizlemek için başkasınan medet ummayın ve küçük 1 paket makyaj temizleme mendilini yanınızda üşenmeden taşıyın.
Ev yapımı makyaj malzemeleri için buraya tıklayın.

Kadının Kitabı.com Özel Haberidir. İzindiz Kullanılamaz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz