Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Maaşa Değil Geleceğinize Odaklanın

[ads2]
İş yaşamında kariyerinizi geliştirmek için yapacağınız  işi seçerken çok dikkatli olmalısınız. Mesela çalışacağınız işte aldığınız ücret çok iyi ama terfi etme imkanı yok. Diğer işte ise aylık ücret diğerine nazaran  daha  düşük  ama ilerleme terfi etme imkanınız yüksek olan bir seçenek var. İşte bu noktadaki yapmış olduğunuz tercih hem kariyerinizi  hem de hayatınızı tamamen etkileyecek.
Daha fazla para teklifinde  bulunan iş  sizin  için odak noktanız olmamalıdır. Çünkü size sunulan ücretlerin daha fazlasını, işinizde tecrübe ve deneyim kazandıkça sahip olma imkanınız mümkün olacaktır.

İş yaşamında başarılı olmuş kişilerin geçmişlerine dönüp baktığımızda, dikkati çeken en önemli nokta sürekli ileriye yönelik planlarının yapılmış olmasıdır. Bunu kendilerine  prensip edinmiş insanların hayat hikayelerinde ise  her  zaman aynı noktaya rastlamamız mümkündür. Bu özellik sizin de kariyer planlama yaparken uymanız  gereken en büyük ölçü ve örnektir.

İş tercihlerinizi yaparken alacağınız ücretten çok, yapacağınız işi ve kendi potansiyelinizi dikkate alın. Aynı ücret ile enflasyon oranında yapılacak yıllık zamla senelerce çalışmak yerine kısa bir  süreliğine daha az maaşla işinizde terfi edip yükselmek, sizi yerinizde saymaktan kurtarıp işinizi daha  çok sevmenize yarayacaktır.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz